Madeleine

Od kolika se mohu vdávat?

Ráda bych se zeptala, od kolika mohu založit snatek…děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud požádáš z vážných důvodů soud, může dojít ke zplnoletnění, ale NE dříve než po dosažení 16 LET. Pokud soud rozhodne kladně a splňuješ požadovanou věkovou hranici a soudní rozsudek je pravomocný, můžeš uzavřít sňatek, můžeš volit a budeš plně trestně odpovědná.

Další odpovědi
anonym

od plnoletosti, jinak soud může ve výjimečných případech zplnoletnit dříve, ale pod 15 let to nejde

Michal Kole

od 18, ale praktičtější je singl, jen zákony s tím moc nepočítají a chtějí klasickou „úřední“ rodinu

KLADÍVKO

Od 18 let je možné se vdávat i ženit, ale je také možnost, že ti to soud dovolí od 16 let na základě vážných důvodů např.:máš se svým přítelem dítě a chceš si ho vzít,protože tvá víra nedovoluje nemanželské dítě.

natalysa

od 16 jen když je ta holka těhotná ale normálně od 18

Pajka.111

Holky, kdo plánoval svatbu u moře s https://www.y­achtwedding.cz? Měla bych nějaké dotazy prosím :)