tamarca

Je lepší svatební šaty pujčit nebo nechat ušít?

Zdravím,zajímá mě, kolik z vás mělo na svatbu šaty půjčené a kolik si je nechávalo ušít? A co pak s nimi-prodaly jste je?A jaká je maximální částka, kterou byste byly schopné investovat do šatů.Díky

Nejlepší odpověď
Katie

Svatba je většinou jen jednou za život a proto já osobně bych si šaty nechala ušít a rozhodně bych je neprodávala ale také záleží na financích protože půjčení je vždy zpravidla levnější než ušití u švadleny. A kolik saty stojí bych neresila protože den jako je svatba si musíš uzit a byt tam v nejakych s prominutim odpornich satech to se opravdu nehodí :)

Další odpovědi
Damiana

Osobně bych si nedovedla představit, že bych se vdávala v šatech, které už to mají několikrát „za sebou“…:-) Ne, že bych byla pověrčivá (až paranoidní:-) tím směrem, že někomu třeba přivedly smůlu a už je dávno rozvedený, ale jaksi… oblékat „hadry“, které už měl na sobě někdo jiný – to není můj styl (a nejen při tak důležitý den, jako je svatba!:-).
Pamatuji si, že když jsem si vybírala šaty, dala jsem si na to celý den, takové putování po mých oblíbených buticích. Dopadlo to tak, že jsem přišla do prvního a věděla jsem, že jsou to ony – krásné, jemné, hladké, dlouhé až na zem, smetanově bílý satén se zlatavými odlesky, v partii prsou trochu voda, čímž vynikl ten efekt saténu, zdobené křišťály Swarovski. Šik, ale zároveň decentní.
Zbytek dne jsme s mužem strávili poflákáváním se po cukrárnách a parcích, neboť jsme fakt oba měli úplně prázdný diář…:-) Šaty mám dodnes, jako památku (dva roky jsme měla i usušenou kytici:-).

marci1

Půjčené šaty bych asi nechtěla. Elegantní šaty se dají ušít i za méně peněz ( pokud je dotyčná nevěsta vázána finančními možnostmi ) a v jednoduchosti je krása. K šatům elegantní klobouk, menší a decentní kytice a bude to „šik“. Šaty bych si nechala na památku a na ukázku pro děti a vnuky.

Deli

Poprvé jsem se vdávala v letních šatech, které jsem si zakoupila. Měli jsme malou svatbu a já se asi někde uvnitř ani vdávat nechtěla…
Podruhé jsem si to užila se vším všudy, jako princezna v šatech z půjčovny. Půjčovali jsme i družičkám. Byly krásné a podle mne to byla dobrá volba. Nevidím na půjčovně nic špatného. Navíc – co s nimi pak? Prodat – to Ti bude líto, navíc neprodáš za tolik, kolik Tě budou stát, a jinak budou jen ležet ve skříni.
Sestra se ale vdávala v jednoduchých hladkých bílých šatech, ty si ušít nechala.
Tak asi vycházej z toho, zda chceš velkou bílou svatební parádu (volila bych půjčit) nebo jednoduché šaty třeba i pro jinou příležitost – bály… (ušít).

pokazdejinak

já měla před lety šaty půjčené, ale půjčovny od té doby taky docela zvedly ceny – pokud chcete nějaké moderní, ne tolik „jeté“, tak můžete v půjčovně nechat i 10tis. za tu cenu můžete mít jednoduché šaty na míru asi tak dvoje :)

řekla bych, že to nejvíc záleží na tom, jakou máte o svých šatech představu – jestli toužíte po bohaté sukni, hodně zdobení a drahé krajce, tak se vám asi vyplatí šaty půjčit… teď jsou moderní spíš jednoduché nebo retro šaty, ale v půjčovnách je moc nenajdete, navíc se dají ušít levněji, než půjčovné… a samozřejmě vám pak lépe padnou

co se následného prodeje týče – pokud půjdete v nějakých těch jednoduchých (navíc bílá barva už dávno není povinnost), tak nebude problém je po obřadu upravit do nějaké nositelnější verze :)

než začnete brouzdat po svatebních webech a ochat :) nad krásnými šaty, tak tady trocha kritického pohledu:
http://www.mod­nipeklo.cz/clan­ky/rubriky/sva­tebni-saty/
tady je přehlídka, jaké hrůzy se taky dajít v půjčovnách:
http://www.mod­nipeklo.cz/clan­ky/zkouska-trpelivosti/
a něco pro inspiraci (a to achání a ochání):
http://www.lig­htinthebox.com/c/a-line-wedding-dresses_2650

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Moonka47

Tak jak se tady zminovaly ty finanční možnosti, tak je to podle mě docela důležité…já osobně bych si je možná koupila :)

Tereza111

Taky mám teď dilema, zda navštívit svatební salon a šaty si tam půjčit nebo si je tam rovnou koupit :/