Silvushka2

Moc ho miluji, ale rodice ho nesnaseji a je ode mne daleko. Co mam udelat, abychom byli spolu???

Ahoj! Muj pritel je ze Slovenska z Michalovec!Poz­nali jsme se v Anglii, byla jsem tam na 3 mesice, ale potom jsem musela prijet sem domu do Prahy! A on jel do Michalovec! Moc ho miluji, slozil mi pisen a nechal si udelat tetovani s mym jmenem! Je mu 18. a mne 15! Nevideli jsme se 8 mesicu vkuse a ja z toho byla hotova, uz i kaslu na skolu, na vsechno, furt jen placu a myslim na nej! O prazdninach jsem za nim utekla az na Slovensko a nikdo o tom nevedel, rodicum jsem nakecala, ze jedu ke kamosce na chatu a pritom jsem jela za nim! Moji rodice ho nesnaseji! A tak mi nedovolej byt s nim! Nemuzu tam, kde je on! A ja za nim utekla, byli sme spolu 14h po 8mesicich a potom mi vola matka, ze uz vi, ze jsem na Sr a jela pro me hned! Bylo mi s nim tak krasne! Ale chteli na nej zavolat policii, ale neudelali to nastesti! Ted jsem doma v Praze, uz je skoro 3 mesice potom a nevim, co dal! Jak a co mam udelat pro to, abychom byli spolu? On tady v cz vubec nikoho nema! On to ma moc tezky! A ja ani nevim, jak mu mam pomoct! Co mam udelat, aby sme byli spolu? Mam za nim utect zase? Styska se mi moc :o(
Doplňuji:
Achjo :o( je to vazne k nevydrzeni tohle! Clovek kdyz miluje tak ma bejt stim koho miluje prece ne??! a ja jsem od neho 800km… Michalovce-Praha! On me vubec doniceho nenuti je name hrozne hodnej! Nevim co naneho rodice tolik nensnaseji! podle me to: ze no on muj pritel nema mamu a ma jen otce a jeho otec moc pije a rodice i mysli ze on bude taky takovej§ ale nebude ja to vim"! jsem snim uz rok a dva mesice a taky vim ze by me nikdy nepodvedl jinak by si ani nedaval to tevovani s mim jmenem a neskaladal by mi zadnou pisnicku ale on tohle udelal pro me! takovyho kluka nikdy uz nenajdu! spoustu lidi mi radi az zapomenu at snim nejsem v kontaktu! Nejde to jednim slovem! Nikdy nezapomenu naten krasnej den snim jak jsem zanim jela na to slovesnko! Bylo to krasny ale i moc tezky! kdyz se otom rodice dozvedely hned sly do auta a jely na slovensko zamnou! nic mi neudelelaly ani facku mi nedaly ale kisto toho nadavaly mimu pritely vyhodily ho z domu a bylo to fakt jako z filmu tohle vsechno to by ste museli zazit!! Kdyz jsem ho jenom vydela jak se name podival a musel odejit a potom mi sestrenka rekla ze pojedeme zanim ze treba bude nekde na autobusovy cekat bus a my sme jely mame sme rekly ze jdeme do obchodu a pritom sme rychle jely autem zanim jestly tam nebude abych se apon rozloucila ale ne nebyl tam uz! :o( tak sme jely naspatek! On si toho uz moc zazil! Kdyby ste znaly nas pribeh b ste jen koukaly! Hodne lidi nam preje byt spolu ale dva lidi nam to nepreji a to jsou moji rodice jeho otec chce taky aby sme byly spolu ale… az mi bude 18. tak stim rodice uz nic nenadelaji! odjedu a potom uz je nehcci vydet oni ani nevedi jak mi ublizuji! Kouknete se na Kolotoc.sk a tam si zadejte do vyhledavace JOHNY feat DODO – Rozidene Cesty toje ta pisen co mi ji slozil! Ale najdete si natamtu stranku kde je takovej vozik hned na hlavni strance! Naschledanou!

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Milá Silvushko,

V předchozí odpovědi jsem Vám napsala, že ještě nejste plnoletá a tudíž jsou to jen a jen Vaši rodiče, kdo za Vás nesou zodpovědnost a mají (bohužel i bohudík) právo rozhodovat o tom, zda můžete se svým přítelem žít. Také jsem Vám napsala, že já osobně bych to nedovolila.
Teď koukám, že Váš milý navíc bydlí v zahraničí. Což ještě víc komplikuje situaci. Víte, Vy ty své rodiče dost dráždíte. Ono možná, kdybyste jim řekla pravdu, kam jedete a domluvili byste se, že se vrátíte tehdy a tehdy, a samozřejmě tuto dohodu dodržela, proběhlo by to snáz. Jenže Vy jste nejenom odjela za někým, koho oni podle Vás neradi vidí, ale navíc bez jejich vědomí. Tohle se prostě nedělá.Viz má předchozí odpověď – pamatujte si, že rodiče MUSÍ vědět, kde jste a co tam děláte, MĚLI by rozhodnout, zda je to pro Vás dobré či nikoliv. Není to proto, že by Vás chtěli nějak záměrně omezovat, ale proto, že kdykiliv se Vám něco stane, budou to ONI, kdo to odnese.
Co tedy můžete dělat? Především se snažte hrát FAIR PLAY. Před rodiči nemusíte svůj vztah tajit. Naopak, svěřte se jim. Když budete chtít jet za svým přítelem, řekněte jim pravdu. Pokud Vám to nedovolí, respektujte to, i když to pro Vás není lehké, prostě se zamyslete nad tím, že o Vás třeba mají opraváněný strach. Pokud Vám to dovolí, domluvte se s nimi, na jak dlouho tam jedete a tuto dobu dodržte. Berta vážněji i své povinnosti, předpokládám, ež když rodiče uvidí, že se snažíte dělat to, co máte, budou Vám i více důvěřovat.

A ve vztahu ke svému příteli? On už plnoletý je, ale Vy nikoliv. Předpokládám, že to ví a tudíž také ví, že se k němu nemůžete vypravit, kdykoliv se Vám zlíbí. On to do svých 18 měl také tak, alespoň oficiálně. Měl by to respektovat. Když to řeknu na tvrdo – pokud Vás opravdu miluje, nebude Vás nutit a požadovat po Vás cokoliv, co dělat nesmíte nebo nemůžete. Pokud Vás opravdu miluje, bude trpělivý a bude se snažit přijet třeba on za Vámi, protože on může, jemu to nemusí nikdo povolovat. Nebo se snad jemu nechce?
Abyste spolu mohli žít trvale si budete nejspíš muset ty 3 roky počkat.