Lorrien

Jaké jsou důvody k podvedení partnera?

Krásný večer přeji!
Chtěla jsem se zeptat– asi se mi tu nikdo nepřizná– ale zajímalo by mě, co podle Vás může být důvodem k podvedení svého partnera. Klidně zmiňte i nějaké kuriozity, s nimiž jste se Vy nebo Vaši známí setkali.
Dělám průzkum do sociologie.
Děkuji moc! :)

Nejlepší odpověď
anonym

Někdy (?mnohdy) stačí příležitost…
😉

Další odpovědi
fcoop

Tak průzkum?
Není to nic složitého,řekl bych.
Chlap to má v popisu práce – tzv. „rozsévač“ (tím se to nechci zlehčovat) – u ženy je to zdánlivě složitější.
Když je žena se svým partnerem spokojená,zahne málokdy.

Ale příležitost dělá zloděje.

Jdou tři holky z diskotéky. Vezmou to zkratkou přes místní hřbitov, ale něco je vyděsí, a tak rychle běží domů, doběhnou celý poškrábaný a potrhaný.
Druhý den si povídají jejich partneři v hospodě:
První: „Pánové, ta moje mě asi podvádí, včera přišla domů celá roztřesená!“
Druhý: „Ta moje mě asi taky podvádí, včera přišla domů a měla na sobě šaty úplně rozervaný!“
Třetí: „Chlapi, ta moje mě určitě taky podvádí. Včera přešla domů nahá a měla přes sebe fialovou stuhu s nápisem: Nikdy na tebe nezapomeneme, kolegové z práce!“

anonym

Podvádí muži i ženy, někdo podvede jen proto, že byl podveden, další třeba proto, že partner bydlí moc daleko, další podvádí jen tak, ze zvědavosti, nebo se namane někdo zajímavý, příjemný, kde kdo si myslí, že o něco přišel, když je s partnerem delší dobu, nebo si jen tak prostě něco chce člověk dokázat, třeba že není takový bačkora, jak říká manžel/ manželka,…důvodů by mohlo být X

led

Egoizmus.
Uprednostnenie svojho ja pred partnerským vzťahom. Partnerstvo, to je dôvera v toho druhého.
Pozrite si obrázok:
http://www.ze­navtiesni.sk/pic­s/partnerstvo­.jpg?PHPSESSID=314c17d2­484976061097f8f1a2953c33
a konvertujte si ho do každodenného života, nemusí ísť len o manželský vzťah, môže to byť aj iný vzťah
Tento model bol vypracovaný v Domestic Abuse Intervention Projekt, (poskytnuté od OZ Fenestra )

mosoj

Zvědavost.

Potom přijde zklamání, že to je všechno na jedno brdo.

hanny 2

Stačí žárlivý manžel ........ přece zakázané ovoce nejvíc chutná,ne?

petra15

Nazyvat erotickou hru podvodem–patri do 19.stoleti,zavani mi to viktorianskou pruderii. Nikdy bych nechtela mit takovy „vztah“,ktery neni zalozen na plne duvere,a tim myslim,ze kdyz treba partnerovi / manzelovi reknu o svem prani vyspat se s cernochem,ze ocekavam plnou podporu meho prani a ne aby „myslel jinak“. On vi a musi vedet,ze se jedna jen o prani a to si muze byt jist,ze se do toho jineho nezamiluji,ze si to chci jen zkusit.A zrovna tak smi i on mit prani.Za podvod bych povazovala,kdyby delal neco za mymi zady.Ale sex nepovazuji za nejaky problem. Klidne bych manzela poslala do bordelu,at si uzije,byl-li by k tomu nejaky duvod.Uz kdyz zde ctu pojmy jako „zahne“ atd.,to je vsechno 19.st.,a s tou dobou nechci mit nic spolecneho–v tomto smyslu.Navstevy manzelskych paru ve "swingerclubu"po­vazuji za normalni v 21.stoleti.V ta­kovychto manzelstvich vladne stabilita…a chce-li nekdo vedet,co je ta vikt.pruderie,klid­ne se zeptejte…mam ted chvilku cas…

Alesh

Co je to podvod?

Podvod je čin, kterého se dopustí ten, kdo zneužije cizí nevědomosti k vlastnímu obohacení. Typicky jde o vylákání peněz pod nějakou záminkou (dodání věci, záloha na elektřinu, atd …), kterou ale podvodník nesplní a oběť tak o své peníze přijde.

Takže podvodu se může dopustit jedině žena a to tehdy, kdy muži podstrčí „kukaččí“ dítě, tedy dítě, které není jeho, tvrdí mu, že je jeho za účelem získání části příjmu muže k vlastnímu obohacení a výživě „kukačky“.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pod­vod

Hamon

Zadny. Bud jsem s partnerkou a spim s ni, nebo spim s jinymi, ale potom se prece nevrhnu do vztahu.
Ackoli par prilezitosti bylo, obcas byla i chut a neco me dodnes mrzi, presto jsem byl vzdy verny. Ale ono to zase s mym stylem zivota nebylo tak tezke :)

arygnoc

najviac „nevier“ sa proste stalo – z nudy vo vzťahu, na truc, vyhodenie si z kopýtka, bola na to príležitosť, troška zmeny, pár panákov na správnom mieste v správny čas – nie je podľa mňa žiadna šablóna na takúto neveru – podvedenie.

niečo iné je podvádzanie – dlhodobý vzťah mimo partnerstva.

zjentek

mohlo by to vzít asi takový efekt:
„dlouhodobým, velmi obšírným a sofistikovaným průzkumem jsem zjistila, že důvodem je tzv. sex, tedy fyzický, tudíž smyslový požitek. Mou činností (musíš mít samozřejmě praxi) na tomto úkolu se ukázalo, že není zapotřebí žádného hlubšího vědomí či zodpovědnosti. Postačí, když podvědomí konkrétních pohlaví pouze hlásí, že to prostě chtějí a mají dostatek prostoru najít podmínky k akci“ :o

marci1

Odpověď není tak jednoduchá. Adrenalin, touha po dobrodružství, dokázat si, že mohu mít i jiné partnery/ky, užít si sex s někým jiným apod. Velká škoda je, že se to v ČR toleruje, ať už u politiků, známých osobností apod.a lidé to berou jako běžnou samozřejmost. ☹

iceT

A tak to já se třeba přiznám,byla jsem mladá(hodně),blbá(ješ­tě víc) a měla jsem pocit,že mi patří svět(to si myslí každej,když je mu kolem 20 ± pár let).Pyšná na to nejsem,proto jsem dnes věrná,svoje jsem si užila a dnes už na kokotiny nemám náladu.....

Co vede k nevěře?Zmiňovaná příležitost,chtít ochutnat zakázané… problémy ve vztahu(ty se ovšem mají řešit jinak,než hupsnout do cizí postele),sexuální praktiky,které doma nejsou po chuti se dají praktikovat jinde s radostí.....nemá-li to jedinec doma,poptá se jinde,že)to všechno vede k tomu,že člověk půjde jinam hledat to chvilkové „štěstí“.
Zahýbalo se vždycky,ať byla doba jaká chtěla,jen se o tom nemluvilo nahlas a veřejně.Jsou lidi,co k nevěře mají žaludek,jsou lidi,co se jim nevěra příčí.Nechápu nebo nerozumím lidem,co mají volný vztah,že si mohou dělat co chtějí s kým chtějí se svolením „partnera“…Jak už zmínil hamon…chci-li spát s jinými,nemusím mít doma jednoho.

arygnoc

petra15:

len im dajte, puritánom!!!

(a ja som si myslel, že iba chlapi myslia rozkrokom)

:DDD

petra15

oni jsou nejak"zbabeli"se poustet do diskuzi s Princess…

zjentek

ptej se kdyžtak mosoje, dle odpovědi prošel pestrým sex. životem

petra15

zjentek
tak jo; prava viktorianska pruderie 19.stol.: Dcera se pta po svatebni noci,„mami on se mnou delal takove divne veci“, „ale dcero,zvykej si,to muzi delaji,koukej se pri tom na strop a mysli na tvuj novy klobouk“.

zjentek

petra15: trošku se mi zvedá kufr ..ale není to ten orgán, co myslíš ty :o
..tu prudérii tady popiš, dotyčná to jistě uplatní při průzkumu ,)

led

Podvod partnera nemusí byť len v sexuálnej oblasti. Môže byť aj finančný, násilný a podobne.

jirkajirka

petro 15 Nic hroznějšího jsem v životě nečetl.

jirkajirka

Skus na toto téma vytvořit anketu.

petra15

to se ale divim…

petra15

jirjajirka
tak aspon vidis jak bys byl u mne pod pantoflem,ale jinak jsem 100%spolehliva,se­bedisciplinova­na a mam (az moc-)velke srdce…a vubec…jak si dovolujes takhle s Princess mluvit ? (nic hroznejsiho) Za 100 let se tve "zmince"budou tak smat , jako ja jim dnes–tem volum pred 100lety..s jejich nazory…

briketka10

petro

já jsem se pobavila jen tak dál 😁