MonkeyKing

Opravdu existuje tato věta v Bibli?

Myslím, že to má být v Makabejských, že pokud nás udeříte, my vás 300×
Říkal mi to známej dávno, teď jsem si vzpomněl, ale nenašel to.

Odpovědi
Edison

A co si takhle Bibli přečíst… Hmmm??? 🙂

Pepa25

Tak jsem hledla na biblenet.cz a nic s „třistakrát“ tam není. V obou knihách Makabejských je hodně bitev a většinou bojoval Izrael proti přesile. Juda Makabejský tam měl řadu motivačních promluv, např. 1 Makabejská 4,8–11:
8Tu řekl Juda mužům, kteří byli s ním: „Nebojte se jejich množství, nestrachujte se střetnout se s nimi;
9vzpomeňte si, jak byli zachráněni naši otcové při Rudém moři, když je pronásledoval farao s vojskem.
10Volejme nyní k Nebi, snad se mu zalíbí a rozpomene se na smlouvu s našimi otci a rozdrtí dnes toto vojsko před našima očima,
11aby všichni pohané poznali, že tu je, kdo vykoupil a zachraňuje Izraele.“

Mc Merkurion

… možný to je, v Bibli je spousta zajímavostí, například tato: „Když se muži budou spolu rvát jeden s druhým a přistoupí žena jednoho, aby vyrvala svého muže z rukou toho, který ho bije, a vztáhne ruku a uchopí ho za ohanbí, bez slitování jí utneš ruku.“ http://bible.pa­troni.cz/index­.php?id=5557 … a pak že nabádá k míru a pokoře …

Roman71

Jestli toto je v knize „Makabejských“, potom se jedná o takzvané „apokryfní spisy“, které jeou ve většině překladů z jistých důvodů vynechány.

Edison

Bůh zabil, nebo nařídil zabít víc lidí než Hitler, Stalin a Islám dohromady… 😁

Mc Merkurion

… ale jedno se mu upřít nedá: jeho u toho nikdo neviděl a nikdo mu to nedokáže …

Edison

S tím „důkazem“ bych byl opatrný. Je to černé na bílém v Bibli. 😁 A že ho u toho nikdo neviděl… Ale viděl… Jen je dávno po smrti, takže by šlo o zprostředkované svědectví, ale i to je černé na bílém v Knize knih.

Mc Merkurion

… vidíš, já zapomněl: dyť to je v bibli, takže je to potvrzený !!!

Edison

Jsou v zásadě jen dvě možnosti: Buďto je Bible podvrh a Bůh neexistuje, nebo Bible podvrh není, Bůh existuje a Bible má pravdu ze své podstaty a je sama o sobě důkazem. Tak… a včil mudruj. 😁 😁

dubraro

Je ještě třetí možnost. Bůh nebo ten, koho na něj považovali, v biblických dobách existoval, ale dnes již není. Zemřel, nebo odletěl.

Edison

To samozřejmě možnost je, což na faktu o největším vrahovi všech dob nic neměni.

Pepa25

Nějak nevidím tu větu …