agentpv

Opravdu dříve existovaly tajné dveře mechanicky ovládané např. otočením kachle, jak to známe z historických fil­mů?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ano, existovaly takové mechanismy. Na některých zámcích to je možné ke shlédnutí i u nás (jako naschvál si nevzpomenu kde). :D

Samozřejmě že to bylvy velice primitivní mechanismy obvykle na principu jednoduché páky, která uvolnila jistící zádrž a vědoucí osoba mohla díky tomu odsunout např. krycí dřevěný panel. To co dnes vidíš ve filmech, kde po stisknutí/pootčení nějaký prastarý mechanismus div nepostaví kosmodrom je samozřejmě pouze fikce. Už je proto, že takový mechanismus by zkrátka po tolika staletích nefungoval. :D :D :D

Další odpovědi
Drap

Myslím že to může existovat i teď. Méně pracné je však elektronické zabezpečení

Roman71

Ano, existovaly a existují dodnes. O co méně byla dostupná elektřina, o to důmyslnější zámky a mechanizmy byli lidé schopni vymyslet a zkonstruovat.
Stále se směji, když někdo prohlásí: „Primitivní generace před námi..“.