fira

Olej do auta.

Dostal jsem Peugot 306 diesel bez informace jaká značka oleje je v motoru.Prosím o radu co tam dát abych nezničil motor.

Nejlepší odpověď
Hlada

Pro 306 diesel je předepsaný SAE 15W/40 API CF/CD nebo ACEA B3–96.

Další odpovědi
Drap

Olej vypustit, vyčistit proplachovacím olejem a potom použít vhodný olej podle volby.

Mapel

A nezapomeň vyměnit olejový filtr.

mosoj

No nevím s rozsahem 15W/40 to aby jsi v zimě raději moc nestartoval.
Rozhodující je ta klasifikace dle API nebo ACEA. Ta by měla být splněna.
Teplotní rozsah 10W 40 nebo raději 5W /40.