Avatar uživatele
Zlatý

Ohrozí předpokládaný zánik mnoha pracovních agentur dělníky?

Podle mne by neměl, ale konečně budou muset fabrikanti dělníky po zásluze zaplatit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Dělníky to neohrozí,ale ty agentůry ano.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nemyslím, že by podnikatelé nebo dělníci byli závislí na pracovních agenturách a že by agentury ovlivňovaly výši mzdy. O nabídce a poptávce pracovních míst je možné se dovědět jinou cestou. Výše mzdy je závislá na hodnotě práce, na tom, kolik je koncový zákazník ochotný za dílo zaplatit. Podnikatel je součástí trhu, nemá velkou možnost mzdy ovlivnit. Pokud by např. stavební firma místo zahraničních dělníků zaměstnávala Čechy a vyplácela jim vyšší mzdy, její stavby by byly drahé, na trhu neprodejné a firma by zkrachovala.


Avatar uživatele
Bronzový

Pracovní agentury,to jsou podle mě darmožrouti.Jenom parazitujou na lidech,kteří hledají práci.


Avatar uživatele
Registrovaný

naopak, delnik bude moci podat zadost o praci primo podniku ... vykoristovan bude jenom jednou Jey


Avatar uživatele
Registrovaný

Agentury. Pracovní agentury dohazují pracovníky firmám které si agentury platí. Je to proto aby firmy nemusely zaměstnávat na plný úvazek. Agentura firmám pomáhá /pomozte mě/, řídit kapacitu obsazenosti pracovních míst která souvisí s výrobou. Systém agentur dohazování pracovníků pomáhá těm lidem kteří nemůžou dostávat mzdu obvyklým způsobem. To znam. lidi na jejichž výplaty by dosáhli exekutoři. Nebo z nejrůznějších důvodů nemohou používat účty v bance. Zaměstnaní přes agentury nemají žádné menší výhody než trvalí zaměstnanci. Navíc nějaké procento takových "brigádníků" musí firma mít pro případ co kdyby. Mě se zdá, že pracovní agentura je jakýmsi prostředníkem mezi zaměstnavatelem a peněženkou. Jestli takový stav funguje a je jaksi stálý, v rovnováze, to znamená že se agentury nemnoží víc než je poptávka, nemusí to znamenat zlo. Vždy se uživí. Nemůžeme se vracet k monopolu socialismu kdy všichni museli být na jednom místě...atd. Fabrikant zaplatí zaměstnance i brigádníka po zásluze o tom žádná. I když platí všem málo. Ale agentury vyhovují fabrikantům. Fabrikanti ale své lidi neplatí. Za práci platí investor. A na něm je jestli dá své peníze firmě nebo přímo pracovníkům. Ale proč by tohle musel sledovat když je mu to jedno? Jestli do tohoto zaběhnutého systému vzájemné pomoci někdo chce vrtat, počítejme s další nezaměstnaností a jiným způsobem obstarávání lidí na práci.
Porovnání mzdy zaměstnance a člověka na výpomoc z agentury. Zaměstnanec má dovolenou, dostane stravenky a 75 korun/h čistá ruka. Naproti tomu brigádník dostane 80 korun/h čistá ruka ale nebojí se vyhození z práce protože je pod agenturou která mu další práci sežene. Také záleží jak je agentura solidní. Každá má odlišný přístup k lidem. Některé třeba šidí, mají neúplnosti ve smlouvě a potom vznikají hádky na ostří nože protože nechtějí platit, chtějí jen peníze a o to jde.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Možná je to už pasé, nicméně nemohu odolat připojit i po uzamčené otázce zásadní 2 fakty.
1) Dělník dostává 60-75 Kč/hod., agentura fakturuje až 120 Kč/h.
2) V ČR je přes 5 tisíc agentur, kdežto v SRN, která má 80 mil. obyvatel, jen 67 včetně nadnárodních působících na tamějším trhu.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1268
Zlatý ivzez 750
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 539
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.