annas

Ohlásilo se 21/6 léto, jak má být? I se slaví Mezinárodní den zahradních trpaslíků. Je to i naše kulturní dědictví?

  1. Považujete trpaslíky za vyslance kýče, nebo zástupce umění?
  2. „Lze se domnívat, že kuriózní svátky mají za úkol učit toleranci, vyvolat úsměv, ozvláštnit a rozsvítit jinak všední?“

https://www.tichez­pravy.cz/mezi­narodni-den-trpasliku/
https://www.glo­busbonus.cz/mi­miklub/radce-mimi-klubu/detail/1174-co-vite-o-mezinarodnim-dni-trpasliku

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/imp-spring-imp-figure-sweet-cute-3229603/

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že co se týká počasí tak ano. Relativně teplo, i když deštivo, tak se to nijak nevymyká z obvyklého letního dne. Nemůže celé léto svítit sluníčko, to je pak opět extrém a spěje to ke katastrofě. Co se týká dne trpaslíků, tak to nepovažuji za žádný svátek. Ono nakonec každý den je svátek něčeho. Myslím že běžný člověk to ani nezaznamená, spíše bych to bral jako den pro nějakou zábavnou akci. Osobně si myslím, že i většina lidí v tomto státě chápe trpaslíky spíše jako kýč. I když nnic nemám proti tomu když se někomu líbí a třeba je sbírá. Pro děti je to jistá zábava, rády se podívají.

Další odpovědi
Malvína

Léto zatím není létem. Snad nám to vynahradí. U nás zatím jen déšť, vypadá to bídně.
Trpaslíky moc nemusím. Jeden dva někde na zahradě budiž, ale v takovém omezeném množství to má málokdo. Většinou je zahrada plná trpaslíků a dalších podobných ptákovin. To mi přijde už opravdu kýčovité.

Také bych neopomíjela dnešní Den otců. Mnohem hezčí svátek než trpaslíkovský 🙂 (I když do dneška jsem neměla tušení, že ti malí nejaky svátek slaví, takže dobrý poznatek)

EKSOT123

Povedené je, že léto začíná vlastně uprostřed léta (nebo měsíc červen jen o 3 týdny dřív), kdy se vlastně začínáme od Slunce odklánět.
Trpaslíky nesnáším, podobně jako Děd Vševěd:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=DeWdBuW1-oA&t=190s
Žil jsem nějaký čas mezi lidmi, kteří na ně věří, tak možná proto. (Přitom skřítci v pohádkách mi nevadí.) Ale líbí se mi zahradní čáp, koza atd. I vodníka ještě snesu, ale ne každého.