TomDG

Je možné, aby mi lékař předepsal nějaké doporučení odstranění znamének (pih) na těle?

Ahoj, chci se zeptat, zda je možné, aby mi lékař předepsal nějaké doporučení odstranění znamének (pih) na těle. Ty ceny jako 1000 Kč za znaménko mi příjdou ztřeštěné. Má někdo zkušenosti snad i s domácí léčbou? Děkuju :)

PS: je možné že časem zmizí?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to možné, v případě že by piha či znaménko ohrožovaly tvé zdraví nebo život. Pokud se jedná pouze o odstranění kosmetické vady, tak to lékař předepsat nemůže.

Další odpovědi
anonym

Ale může i když neohrožuje zdraví – je nárok na bezplatné odstranění 2 znamének za rok .

bolak

Já to měl stejně jako ty, potřeboval jsem odstranit pihu, šel jsem k doktorovi a ten mi řek že to bude stát asi 15 stovek, když je to jen kosmetický, inu šel jsem tedy domů, otevřel internet a do googlu napsal „rakovina kůže příznaky“, vše jsem pečlivě nastudoval a druhý den jsem šel k jinému doktorovi a on mi říká: „Tak co Vás trápí?“ a já na to „tadyta piha..mám pocit jako by se mi zvětšovala…je taková tmavší…pořád to svrbí, bolí a občas mi z toho teče krééév..hééé“ (tu krev jsem si tam přidal, aby to mělo trochu šťávy) a von „Ježišmarjááá, tak to musíme honem rychle odstranit a poslat na histologii!!“ a já sem ďál blbýho a říkám: „jée, a je to fakt nutný?“ a von „No samozřejmě, musíme se přesvědčit že tam není něco zhoubnýho..“ a já mu říkám „nojóno, tak to musíme..musíme…a bude to něco stát?“ a von řek:No když je to takovýhle, tak to platí pojišťovna.." a za 2 tejdny už jsem měl zákrok…no a světe div se, histologie dopadla dobře..jen tak tak..jsem utek hrobníkovi z lopaty..