bolak

Odpovědi neberou nulu „0“

Již několikrát se mi stalo, že jsem napsal do otázky číslo nula a když jsem dal odeslat, tak se v otázce nula nezobrazila.

Původně jsem myslel že jsem na ni jen zapomněl a tak jsem to chtěl opravit a v textu k opravě tam ta nula byla. Zatím to píšu slovně, ale komu zde mám napsat aby se na to podíval, kde je chyba?
Doplňuji:
hanulka: Proč bych něco takového dělal? :)
Nicméně i kdybych to omylem zapsal jako óčko (což nezapsal), pak by mi odpovědi nebrali to óčko.

To ta nula dává větší smysl. Stalo se mi to celkem třikrát, pokaždé byla napsána v tom textu pro doplnění otázky a oddělena z obou stran mezerou. 0

Nejlepší odpověď
hanulka11

možná ji píšeš jako očko ,ne? Mě se to zatím nestalo, píšu ji jako nulu

Doplňuji:
a proč se ti dneska nula objevila v otázce????

Další odpovědi
anonym

Místo spekulací a dětinských pokusů, byste měli trochu oprášit základy počítačové gramotnosti.
Program (nejen těchto stránek) je nastaven tak, že číselný formát vyhodnocuje jako kladnou hodnotu (např. v excelu), takže „0“ s mezerami před i za, automaticky vynechává.
Z téhož důvodu např. citibank nepovoluje „0“ na začátku PIN, na rozdíl od většiny jiných bank.
Stejně tak je zde textový formát nastaven tak, že zarovnává doleva, nelze odsazovat jako u tabulátorů a jediná úprava je možná enterem na novou řádku.

dědapetr

0000000 jde to.

fcoop

0000=nula
oooo= óčko

anonym

Zkusil jsem to, nejde!!!

bolak

A bude se to nějak opravovat?

bolak

hanulka: Zřejmě proto že v uvozovkách a nebo taky proto že to blbne jenom v okně pro doplnění otázky.

Zkusím tedy malý test: 0 0 0 0

bolak

Ha, tak jsem napsal vedle sebe 4 nuly oddělené mezerami a nevzalo to ani jednu. Zkuste to taky, sem do diskuze, ať se ukáže jestli je chyba jen u mě.

iceT

„0""0""0“

kapka

0 0 0 0

kapka

No jo, nepíše to nuly.

fcoop

0 0 0 0 = nula s mezerou
o o o o = óčko s mezerou.
No-zaujalo mě to a zkusil – vypadá to,že nemám problém. 0 o 0 o

fcoop

Oprava – nulu mi to nebere.

kapka

To je jasná diskriminace nul na tomhle serveru! 🙂