mojinko

Odpočet na dítě

Má můj bývalý přítel nárok na odpočet na dítě,když už rok a půl nežijeme ve spol.domácnosti a každý máme jiné trv.bydliště.
Jsem ještě na rodič.dov.Jak postupovat? Díky
Doplňuji:
a co dělat, když odpočet pobírá a na mé upozornění, že na něj nemá nárok nereaguje,jak postupovat dále?

Nejlepší odpověď
mosoj

Dítě musí žít ve společné domácnosti s tím kdo odpočet chce uplatňovat.

Docela by mně zajímalo jak víte, že Váš bývalý přítel, který s Váma nežije, uplatňuje odpočet na dítě. Tento údaj není vylepený na nádraží.

Pokud se tak děje tak Váš přítel píše do
„Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků“ které musí na konci roku vyplnit, nepravdivé údaje.
Je snadné na to upozornit zaměstnavatele a pokud nebude zaměstnavatel reagovat, tak finační úřad.

Další odpovědi
standa

komentuji „doplnění“ :

Ptáte se co dělat, když otec vašeho dítěte nereaguje na upozornění, že si odpočet na dítě uplatňuje neoprávněně?

1. pokud by to byl frajer táta (v dobrám slova smyslu), tak tu „slevu“, co získá na daňovém zvýhodnění, bude spořit pro své dítě…, nebo ji bude dávat Vám navíc k výživnému
Ale to je asi sci-fi, co? ☹

2. Vy dělat nemusíte nic, pokud se mu nechcete vyloženě mstít, tak TO řešit nemusíte…

mojinko

když jsme se bavili o odpočtu tak se přiznal, že ho pobírá až prý budu pracovat tak pak si o něj můžu zažádat já.malému nic nekoupí jen alimenty, prý má výdaje

mosoj

V každém případě je u zaměstnavatele něco v nepořádku a on uvádí nepravdivé údaje.
Omlouvám se za trochu nepříjemný tón, ale zle to myšlené nebylo.
Navíc by zaměstnavatel měl chtít Vaše prohlášení že ho nepobíráte Vy.

mojinko

Děkuji za radu,já odpočet nepobírám,jelikož budu do 12/2010 na rod.dov.Máme mezi sebou pís.dohodu o výši alimentů a každý měsíc že koupí 1 pleny a 1 sunar.Dohodu jsme uzavřeli a podepsali na matrice našeho MÚ.Sunar už nekoupil víc jak rok a pleny už 3 měsíce.Z před­chozího vztahu má dospělého prac.syna.Tak prý mu musí pomáhat.Přitom má plat přes 20 000Kč(býv.pří­tel).Děkuji za Váš čas.