cecilie

Syn se mnou žije ve společné domácnosti…

je svobodny 27r.už nekolik roku od neho nevidim,ani korunu stale řika,že mi všechno jednou vrati,je na to nějaky zakon?

Nejlepší odpověď
kropitko

O takovém zákonu nic nevím. Normálně mu dejte nůž na krk,buď začne platit,nebo ať si hledá jiné bydlení. Máte svatozář??? Mám taky děti od malinka je vychovávám tak,že za vše se platí. Teď když už jsou větší a mají třeba nějakou brigádu,tak jdou a část peněz mi dají na bydlení a část si nechají pro svojí potřebu.PS:radila bych radikálně to řešit,jinak se Vám taky může stát,že si najde přítelkyni a budou Vás zneužívat oba, no a pak třeba budou mít nějakého prcka a Vy aby jste si našla další práci---držím palce
Doplňuji…teda to mě rozčílilo,rada­..malý dvůr,velký bič

Další odpovědi
anonym

Já se vám divím,když trpíte několik let ty jeho kecy,tak trochu přitvrďte,řekně,že půjde z domu(či z bytu),samozřejmně záleží na koho je ta domácnost(byt)nap­saný,a ať jde zase jinam,kde ho budou zadarmo živit,prát atd.Zákon,že by vám měl syn přizpívat na chod domácnosti asi není,ale tohle si nenechte líbit,jestli je byt váš,tak mu zrušte trvalé bydliště,a ať si to jde zkusit,jestli bude mít někde něco zadarmo.

iwetax

Pokud spolu máte nějakou smlouvu , že mus platit nájem tak jo. Jinak je do na dohodě.
Já jsem když jsem bydlela doma a pracovala jsem tak jsem platila 3000kč a měla jsem v tom i jídlo, občas jsem nakoupila já.
Neměla by jste mu to trpět , vždyť má luxusní život když to co vydělá si nechá. Já ze svého rodičovského příspevku zaplatim složenky za nájem elektřinu atd. a zbyde mi 500kč. (asi se nastěhujem s přítelem k vám)

anonym

Ja bych to neresila u syna zakonem,ale zivotni moudrem NEDAS-NEDOSTANES.Nes­lysela bych jeho sliby ,narky,ukazat mu ze je dospely a ma take povinnosti k chodu zivota.Zacnete hned a pokud to nebude chtit chapat tak pak uderte zakonem taky hned zrusit mu pobyt.
Doplňuji:
A kdyby dostal rozum,pred Vasim postojem k nemu,tak at Vam klidne podepise kolik a zaco mesicne Vam bude platit.Ale nedejte na jeho slibi(ZNATE HO)z ruky do ruky,ale slosenkou,je to divne-neni,aspon Vy vite ,ze to ma pouze za sebe,dale nebude si moc vynucovat nic na vic(jinak at si priplati)no a kdyby zapomel mate dukaz ho pak opravdu vyhodit,bez dlouheho vysvetlovani.Snad jem Vam pomohla k zamysleni.

marpet

Já žiji sama se synem, je mu 24 let.Každý měsíc položí na stůl 4000Kč.Ve svém pokoji si čistí okna,převleče postel,luxuje atd.Vůbec mu tam nic nedělám.Na úklidu koupelny a WC se střídáme.Bydlíme v baráčku se zahradou.(dře­vo,uhlí atd.)Kdyby se choval jako ten Váš.Nevařila,ne­pekla,neprala,ne­žehlila bych mu.Pošlete ho ke mě na dva měsíce.

Tombik

A on si od bás něco půjčil? Pokud ano, tak pokud to nevrátil, tak to je trestné.

mojitek

Budte durazna a opravdu mu polozte ten nuz na krk.de o to,ze Vas syn je pekny vycuranek,a na ty se musi tvrde,jinak si z Vas bude delat dobry den porad.Ja jsem kdysi nejaky cas nemel praci a nemohl jsem samozrejme prispivat na domacnost,ovsem pak jsem to ihned vratil.Ale ze bych -nekolik roku-neprispival?To bych se hanbou propadl a nemohl bych se na sebe ani podivat do zrcadla.Prominte za ty vyrazy,ale je to tak,Vas syn si uziva a Vy mu to platite.Dejte mu nuz na krk treba uz zitra,vubec se s nim nemazlete.

alexandra

To jste udělala velkou chybu hned na začátku.Pokud má práci a vydělává peníze,tak Vám musí dávat,jinak ho pošlete bydlet na ubytovnu.Já taky bydlím se synem a přispívá mi,podle toho kolik vydělává.To záleží na dohodě,já bych ho ani nemohla uživit,kdyby nepřispíval.Asi máte dost peněz,když to zvládáte,ale i přes to Vám musí přispívat a mohla jste ty jeho peníze třeba šetřit na horčí časy.Ale nepíšete,jestli vůbec chodí do práce a co s těmi penězi teda dělá.

oskar

Ja mam takovy dojem,že Vas vodi za nos jste,asi nějaka dobra duše.