Dáda

Odmítnutí odstupného

je možné, když někdo dostane výpověd z nadbytečnosti, aby z důvodu nesplnění nějakého pracovního úkolu přišel o odstupné?

Odpovědi
standa

V žádném případě nelze o odstupné přijít (pokud se jedná o výpověd nebo dohodu z důvodu nadbytečnosti) z důvodu nesplnění byť důležitých prac.úkolů.

Je však zřejmé, že za nesplnění úkolu můžete být i finančně potrestán(a), ale jen tehdy pokud máte sjednánu např. pohyblivou složku mzdy, jejíž vyplacení závisí od plnění tohoto úkolu.

alenka901

pokud máte smlouvu na dobu neurčitou nemůžete o odstupné přijít