Kazatel

Odkud vychází pípající zvuk pro nezapnuté pásy v autě? Z reproduktorů rádia, nebo odjinud?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Záleží na modelu a ročníku. Zpravidla starší auta měla vlastní sys. repráček (obdoba PC speakru jestli pamatuješ), dnes se mohou z repráků linout dokonce už i ZVUKY MOTORU! : o :(

To proto, že když si koupíš „sportovní vozidlo“, tak aby mělo zvuk. Moderní turbomotory jsou zvuku mdlého (porovnej třeba s doslova orgastickým burácerním atmosférického dvanáctiválce Paganí Zonda), tak se tomu musí „trochu pomoci“, aby řidič měl pocit, že ty prachy nevyhodil zbytečně.

Takže ano, mohou se ty zvuky linout z repráků. Vybavil jsem si na klasické cvakání přerušovače blinkrů bolševických aut za totáče – byly to sice děsný plečky, ale vzpomínám, když mě vati poprvé vzal do garáže (jako „naostro“ s tím, že budu OPRAVDU pomáhat a ne jen coby malý harant překážet). Výměna přerušovače blinkrů byla moje první „opravdická práce“ (bo jsem měl malý pracky a dostal jsem se k němu bez i bez rozebrání palubky). FŇUK, zamačkávám nostalgickou slzičku. ;) :D :D