JájsemRaibek

Odkdy mají v Anglii levostranný silniční provoz?

Měli tam někdy i pravostranný?
A to tam mají i motorky řízení na druhé straně?

Nejlepší odpověď
Schluker

Od doby, kdy jezdili koňmo. Historicky je levostranný provoz starší, dalo by se říci původní.

U motorek je řízení stejné. Maximálně může být upraven přední světlomet kvůli případnému oslňování protijedoucích.

Další odpovědi
Edison

Ano,l odevždycky. Levostranný provoz vychází ze souběžné jízdy s koňskými prostředky.

Ano, motorky tam amjí taky řízení na druhé strane – vzadu. 😁 Ale vážně: Maj obrácenej porkávací světlomet pro míjení protijedoucích pravou stranou (auta to maj stejně jako motorky).

Arne1

To jako že když my jsme za WW2 přešli na pravostranný provoz, tak oni přešli na levostranný ?
Tak to ne, oni prostě jezdí tradičně stále po stejné straně.

anonym

Pravostranný systém neměli za Olivera Cromwella?

Pepa25

„Odjakživa“ resp. od doby, kdy bylo porvé stanoveno, po ktaré straně jezdil (tehdy s povozy). Ne, nikdy tam pravostranný provoz neměly. U motorek je řízení všude stejné.

Pepa25

Pánové, obávám se, že koně jsou v případě provozu na levé straně nevinně: obvykle směřovaly otěže tak, že vozka šel vlevo (ve směru jízdy) od vozu, což by logicky znamenalo, že vůz vede co nejvíce vpravo.

Mc Merkurion

… koně ne, ani vozka, ale meč v pochvě a způsob tasení na to má vliv, proto i točité schody na hradech jsou všude stejným směrem …