pusinka50

Odešle pošta z jejich pouliční venkovní pošt.schránky dopis se staršími známkami typu „Velké písmeno A“?

Známky jsem koupila cca před 2 lety, stály ještě 13 Kč. Je na nich pouze písmeno „A“, ještě s vánočním motivem. Teď stojí známka 19 Kč. Klidně nalepím na obálku 2 své staré známky „A“, ale potřebuji mít 100% jistotu, že to pošta opravdu odešle z pouliční schránky, bez vymáhání dalšího poplatku po příjemci.Netušíte jestli pošta neruší platnost starších motivů známek? Jinak mě to bude stát min. 45 minut státní na poště při podání.Jen domněnky mi fakt nestačí, ten dopis musí odejít adresátovi co nejdřív a mohla bych ho ještě dnes hodit do schránky. Díky:-)

Nejlepší odpověď
marci1

Ano, odešle. „Tyto známky (bez hodnoty) mají časově neomezenou platnost, není se tedy třeba obávat ani změny poštovného či přechodu na evropskou měnu.“ 🙂
http://www.pis­menoveznamky.cz/pis­menove-znamky.html

Další odpovědi
autacek

Proto se zavedly známky s písmeny a ne s nominální hodnotou, protože ČP neustále zdražuje a dolepy hodnot známek se staly čím dál náročnější. Jako vás vážně napadlo, že by pošta posuzovala ze kdy to A na té známce je?

pusinka50

Díky marci1:-) z odkazu se domnívám, že by měla tady stačit jedna známka „A“, do gramáže se to vejde.

annas

Před několika dny jsem posílala kondolenci a použila známku A, kterou jsem koupila ještě za Kč 10.