Jrkuft

Odchlíplý nehet u kořene prstu. Co s tím?

Někde jsem se asi praštil do nehtu na palci u ruky a u kořene nehtu to zmodralo a tlačilo, tak jsem podle jedné rady nehet propíchl jehlou a nechal krev výtect.
Teď mám ale problém že v podstatě půlka nehtu, pod kterým to bylo modré, mi odpadl a zbytek drží spíše na zbytku nehtu, který není odrtžený.
Tak nevím, zda je lepší i zbytek volného nehtu sundat, nebo nechat.
Je normalní, že takhle nehet odpadne uprostřed prstu?

Odpovědi
Kepler

Radil bych nechat tak a chránit aspoň náplastí s nelepivou textilní ploškou přes nehet, občas vyměnit. Vyhneš se tak aspoň dalšímu trauma, pokud bys o něco nehtem zachytil. Časem doroste nehet nový (už je na cestě).