potvoranate

Od čeho mám „poškrábaný“ nehet na palci na ruce?

Dobrý den, chci se zeptat, zda někdo nemá stejný problém jako já. Už asi 2–4 týdny mám na palci na ruce strašně divný nehet a nevím, z čeho by to mohlo být, všechny nehty jsou v pořádku, jen palec je stále takto „poškrábaný“ https://paste­board.co/HkrO6zZ­.jpg

Odpovědi
ahold

Vypadá to na nehtovou plíseň.
Chce to řešit hned, dokud se to nepřenese na ostatní nehty.Roznáší se to třeba i společným ručníkem.
Pomoc: lékárna nebo rovnou kožní lékař.

Elixír

Je to vaší pamětí. Škrábete se a nevíte čím a kdy se to děje, ale je to skutečný a nemůžete na to přijít. Vaše slepé místo se vytvořilo v paměti. Lékem je více si všímat co se děje kolem vás a trénovat paměť. Časem na to příjdete, kdy se na nehtu škrábete.

autacek

Záleží na tom, kam jste ten prst strkal. Pokud se však jedná o nějaké patologické poškození, vyhledejte lékaře.

mosoj

Plíseň, rakovina nebo nic. Tady to nikdo nerozřeší i když se tváří že ano.