Bananovysala

Odběry a darování krve, co bolí víc?

Nejlepší odpověď
Drap

To vyjde nastejno. A nebolí ani jedno.

Další odpovědi
Kepler

Bolet zpravidla nemusí ani jedno, pokud je vše provedeno správně. Akorát darování krve trvá déle. Ale zavedení kanyly bývá bolestivější, než napíchnutí jehly pro odběr vzorku. Vše je dost individuální, ale dá se to v pohodě snést.

magorvkleci

Darování krve je nepříjemnější, ale spíš jde o to, že to oproti odběru trvá pár minut. Není to ani tak bodavá okamžitá bolest, ale nepříjemný tlak asi jako kanyla v nemocnici a mravenčení v prstech.

Moderní transfúzní jehly jsou tenoučké a ostré. Dávno to není tupá trubička jako náplň do propisovačky, kterou když sestra cpala do žíly, tak se do ní druhá musela zezadu opřít, aby jí na dlažbě nepodjížděly nohy.

Lamalam

Nebolí ani jedno. Obé jsem mnohokrát absolvovala.