Katka99

Jak probíhá vytahování stehů? Bolí to?

Dobrý den :) Chci se zeptat, jak probíhá vytahování stehů a jestli bolí nebo tak? Mam tři stehy na břiše i tři na zádech. Předem děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
gecco

O nic nejde…
Lékař (nebo sestra) chytí steh za uzlík, jednu jeho ´větev´ přestřihne (přeřízne) a za uzlík ´nit´ vytáhne…
Maximálně to trochu štípne…
😉
Nemáš se čeho bát.

Další odpovědi
Dochy

Asi míra nepříjemnosti bude různá, ale ženě vytahovali stehy po císaři a popisovala to nějak jako: Mno tak mně doktor položil na lehátko, přisunul stoleček, rozložil všechny ty (mučící) nástroje, ještě jednou je zkontroloval, (trvalo mu to snad 10 minut) pak střihnul uzlík a jedním tahem vytáhnul celou nit. Nejhorší bylo jak rozkládal všechny ty nástroje…

anonym

Gecco má pravdu, ale Dr. nesmí ty stehy tahat magor přes uzel, jako u mne.

talka

gecco: detto!

pucipuci

Ty jo,stehy na břiše a zádech…To jako po kulce? Pokud je to dobře zhojené,tak to nejde skoro cítit,ale někdy štípe ta desincekce.kterou se to potře a pak tím protáhnutím se dostane trochu dovnitř.Alespoň mě to štípalo,jak mi vytahovali stehy po žlučníku. Odběr krve je daleko horší.