HanaGreplova

Za jak dlouho si tělo vytvoří novou krev po dárcovství krve? cca 420–450 ml

Nejlepší odpověď
anonym

Asi po 72 hodinách. Odběr toho 1/2 l je v podstatě rezerva těla.

Zdroj: http://www.to­plekar.cz/archiv-clanku/darcovstvi-krve-co-je-pravda-a-co-ne.html

Další odpovědi
led

Stanovené množstvo krve, cca 420–450 ml, je dané bezpečnosťou zdravia dárcu, je to dávka, ktorá mu nemôže ublížiť. Obnova krvi je rýchlá (ako píše česílko 72 hodín), ale napriek tomu, vzhľadom na zdravie dárcu, nedoporučuje sa nový odber krve pred uplynutím 3 mesiacov od posledného odberu. Prirodzene, v prípade nevyhnutnosti, potreby záchrany života, možno darovať krv i v skoršom termíne.