Shizuka

Bolí odběr krve?

Půjdu zítra na odběr krve kvůli operaci …
a celkem se bojím ještě jsem na tom nebyla a některé kámošky říkali že to docela bolí je to pravda ?…
Doplňuji:
Mám to za sebou ! :D moc děkuji vážně to nebolelo :D akorát jsem se bála podívat :D Mockrát díky :3

Nejlepší odpověď
anonym

Ne.
Doplňuji:
No, vidíš to. Příště takové bubáky neber vážně.

Další odpovědi
Funna

kámošky docela kecaly…ty jsi nikdy nedostala injekci? o tom dost pochybuju…bolí to úplně stejně…jen ti napíchnou žílu a odeberou krev…ruku ti kvůli tomu řezat nebudou…vůbec nic na tom není…

badisko

neboli …nekomu to muze byt neprijemne ale neboli to .....:D …jinak zalezi kdo ti krev bere …:D …u nekterych to ani nepoznas jenom klid.

marci1

Neboj, vůbec nic to není a jen to jen chvilička.

Anuket

Proč by měl bolet? Jde o normální vpich jehly do žíly (obvykle se bere z ruky – dlaň či v loketním záhybu, kde jdou nejvíce vidět). Pokud ti jdou žíly špatně vidět, tak se doktor nemusí trefit napoprvé a příjemné to není. O bolest jako takovou nejde. Prostě se na to nedívej. Já obvykle zavřu oči a pak jen slyším, že už je po všem, že je můžu otevřít. Obvykle o ničem ani nevím. Jen jednou mi brali více, než dvě ampulky (ty se standardně berou) a viděla jsem hvězdičky před očima a v hlavě mi pískalo – ale žádná bolest, spíše sranda. 🙂 Ničeho se neboj, zavři oči a o ničem vědět nebudeš. 🙂

gepik

Ne, nebolí. Jen se nesmíš bát jehly a nedělat z toho zbytečný stres. Jedná se opravdu jen o dvojí štípnutí jehly. Odvrať hlavu a nedívej se, jak krev teče, povídej si se sestrou, jsou to sympatické ženy a budeš v pohodě. Krev mi taky nadělá dobře a to už mám za sebou přes čtyřicet odběrů.

50centes

Měla jsi někdy třísku? Tak to bolí asi nějak tak.

cochee

Odběr ve většině případů nebolí, pravděpodobnost nebolení se zvyšuje se zkušeností zdravotní sestry provádějící odběr. Někdy se stane, že jehla poruší nervové zakončení v pokožce, pak to víceméně štípne. To je vše.

Klára K.

Bolí to míň než očkování!

Damian Kovář

?

_xkarolina_

Bolí to, ale je to jen takové štípnutí. Stačí to nevnímat a za pár sec je to hotové, bolí to rozhodně míň než včelí štípnutí a skoro stejně jako očkování, není se čeho bát!

Damian Kovář

No ja jse docela bojim jdu tam za mesic a hodne se bojim
Jsem jeste dite