Cascada

Jakto, že tlačení na vpich po odběru krve injekcí má zabránit modřině ? Jak přesně tlačit, né vždy to funguje ?

Ať tlačím po vpichu hodně, nebo málo, tak někdy se modřina udělá a někdy ne. Jako by nemělo tlačení a jeho intenzita vliv, lékařky říkají pevně na to tlačte ať se neudělá modřina, potřebuji vysvětlit jak to funguje vznik, příčiny, důsledky, tak aby se mi ty modřiny už nedělaly.

Nejlepší odpověď
led

Nejde o silu, ktorou tlačíte, ale o čas potrebný k uzavretiu žily. Ak skoro uvolníte, koža je síce už zavretá, ale žila, ktorá je pod tlakom tečúcej pulzujúcej krvi potrebuje na uzavretie dlhší čas a kedže ešte nie je úplne uzavretá prepúšte trocha krvi pod kožu, z toho vzniká ta „modrina“, čo je vlastne farba vytečenej krvi do priestoru pod kožou.

Další odpovědi
mosoj

Tak jak píše led. Potřebný čas k uzavření rány je dán hodnotou APPT activovaný částečný tromboplastinový čas PT ( norm. hodnota 20 – 50 sec) , a Quickův test (norm. hodnota 1 – 1,2 ). Podle toho jaké má pacient momentální hodnoty je potřebný čas k uzavření rány.

zzzzz

Netlačit, zvednout ruku nad hlavu, tím se odkrví a přestane z ní téct krev. polštářek přiložit jen jemně.

Dochy

Tipnul bych, že jde o to, aby se nerozlila krev z poškozené žíly do okolí. S trochou štěsí se ta žíla trochu zacelí než to pusíš.

cochee

Tlačívám pevně, ale dlouho. Sestřino „Ták, pevně držte 4 minutky…“ kvituju obvykle „..jo, jo, jasněěě“ a držím minut deset. I tak se mi modrák občas udělá. No aspoň mám menší riziko trombu případně infarktu ;)

led

Radšej tlačiť dlhšie, ako krátko.