Avatar uživatele
nukušinka

od kolika let se může pronajmout pokoj v hotelu ?

Prosím vás, moc by mě zajímalo od kolika let se může pronajmout hotelový pokoj.. Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4089 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zase všichni jen hádaj (ad D – znáš úsloví „Myslet, znamená h.. vědět“).

Takže oficiálně až od 18, tedy zletilosti, protože do té doby právně zodpovídá zákonný zástupce – obvykle rodič. (Podobně je prodej cigaret a alkoholu podmíněn zletilostí, neboť teprve tehdy je člověk za sebe zodpovědný.
Proto zákon požaduje od 15 do 18 souhlas zákonného zástupce. V 15 sice je OP, ovšem není zletilost podmiňující plnou právní způsobilost a zodpovědnost. Pokud helcafy1 pronajali pokoj bez dokladu totožnosti (když ani neznali věk), pak preferovali kšeft a dopustili se porušení zákona.

  • viz citace z typových obchodních podmínek ubytovacích zařízení:

Účastníky smluvního vztahu jsou:

  • Ubytovatel, který do smluvního vztahu vstupuje také prostřednictvím externích prodejních cestovních kanceláří či agentur – autorizovaných prodejců,
  • klient, jako uživatelé služeb ubytovatele, kterými mohou být jak fyzické, tak i právnické osoby (dále také jen jako „klient“).

Služby jsou poskytovány všem zájemcům bez omezení, jen osoby mladší 15 let mohou využívat služeb pouze v doprovodu osoby starší 18 let a osoby v rozmezí 15–18 let se souhlasem svého zákonného zástupce.
Klient, který je uveden na faktuře, zastupuje všechny účastníky pobytu, je oprávněn jednat jejich jménem a je jedinou odpovědnou osobou ve vztahu k ubytovateli.

Všeobecné smluvní podmínky jsou nedílnou součástí vystavené faktury uzavřené mezi klientem a ubytovatelem. Tyto Všeobecné smluvní podmínky byly vypracovány v souladu s ustanoveními § 852a a násl. občanského zákoníku a zákona číslo 159/99 Sb. o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
helcaify1

Na věk se neptají. Alespoň myslím. Já si v 17 pronajala pokoj v hotelu na týden v Praze a nikdo se mě na nic neptal ani netušili kolik mi bylo :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Hranice je stanovena předložením dokladu totožnosti.
Samozřejmě, ted tu někdo napíše, že i pas je doklad a ten může mít i malé děcko, ale chce to trochu uvažování.
Pokud máš občanku a peníze na zaplacení a nevypadáš jako 10letá holčička, tak by problém být neměl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Myslím, že hranice neni nikde stanovena.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2049 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek