nukušinka

od kolika let se může pronajmout pokoj v hotelu ?

Prosím vás, moc by mě zajímalo od kolika let se může pronajmout hotelový pokoj.. Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Zase všichni jen hádaj (ad D – znáš úsloví „Myslet, znamená h.. vědět“).

Takže oficiálně až od 18, tedy zletilosti, protože do té doby právně zodpovídá zákonný zástupce – obvykle rodič. (Podobně je prodej cigaret a alkoholu podmíněn zletilostí, neboť teprve tehdy je člověk za sebe zodpovědný.
Proto zákon požaduje od 15 do 18 souhlas zákonného zástupce. V 15 sice je OP, ovšem není zletilost podmiňující plnou právní způsobilost a zodpovědnost. Pokud helcafy1 pronajali pokoj bez dokladu totožnosti (když ani neznali věk), pak preferovali kšeft a dopustili se porušení zákona.

  • viz citace z typových obchodních podmínek ubytovacích zařízení:

Účastníky smluvního vztahu jsou:

  • Ubytovatel, který do smluvního vztahu vstupuje také prostřednictvím externích prodejních cestovních kanceláří či agentur – autorizovaných prodejců,
  • klient, jako uživatelé služeb ubytovatele, kterými mohou být jak fyzické, tak i právnické osoby (dále také jen jako „klient“).

Služby jsou poskytovány všem zájemcům bez omezení, jen osoby mladší 15 let mohou využívat služeb pouze v doprovodu osoby starší 18 let a osoby v rozmezí 15–18 let se souhlasem svého zákonného zástupce.
Klient, který je uveden na faktuře, zastupuje všechny účastníky pobytu, je oprávněn jednat jejich jménem a je jedinou odpovědnou osobou ve vztahu k ubytovateli.

Všeobecné smluvní podmínky jsou nedílnou součástí vystavené faktury uzavřené mezi klientem a ubytovatelem. Tyto Všeobecné smluvní podmínky byly vypracovány v souladu s ustanoveními § 852a a násl. občanského zákoníku a zákona číslo 159/99 Sb. o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu.

Další odpovědi
helcaify1

Na věk se neptají. Alespoň myslím. Já si v 17 pronajala pokoj v hotelu na týden v Praze a nikdo se mě na nic neptal ani netušili kolik mi bylo :)

JájsemRaibek

Hranice je stanovena předložením dokladu totožnosti.
Samozřejmě, ted tu někdo napíše, že i pas je doklad a ten může mít i malé děcko, ale chce to trochu uvažování.
Pokud máš občanku a peníze na zaplacení a nevypadáš jako 10letá holčička, tak by problém být neměl.

Drap

Myslím, že hranice neni nikde stanovena.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.