bolak

Od kdy se začal používat termín „hnutí Islámský stát“?

Já že už jsem to slyšel párkrát v rádiu, a zrovna chvíli potom nebo chvíli před tím, než tam mluvili o tom jak „hnutí ANO“ stoupají preference…no nechci být nějak podezřívavý, ale není to záměrné?

Odpovědi
Drap

Od 29 června 2014. Do této doby se toto uskupení nazývalo Islámský stát v Iráku a Levantě nebo také Islámský stát v Iráku a Sýrii arabsky:الدولة الإسلامية في العراق والشام

led

Vzhľadom na neuznanie „Islamského štátu“ ako štátnej jednotky v zmysle medzinárodného práva, nemožno o tejto organizácii hovoriť ako o štáte. Štát je organizačná jednotka na danom území s vlastnou politicko organizačnou štruktúrou a hlavne s občanmi. Ak nie sú občania, nie je štát. Zatiaľ sa nikde nehovorilo o „občanoch Islamského štátu“. V politickom poňatí a jeho organizačnej štruktúry „Islamský štát“ funguje v zmysle náboženskopoli­tického hnutia, nie politickej strany.