Avatar uživatele
zzzzz

Od kdy přestal být babybox anonymní?

http://www.no­vinky.cz/krimi/336232-zena-dala-do-babyboxu-nevlastniho-novorozence.html

Překvapilo mě, že už u babyboxu ji čekala lékařka, která od ní dítě převzala, u vchodu ji natočila kamera, její fotografie se objeví na internetu, na novinkách.cz.

Chápu, že po ní může policie pátrat, ale proč od ní přebírala dítě lékařka?

Myslíte si, že to další ženy, které se rozhodnou dát dítě do babyboxu může od toho odradit? Nebyl tímto smysl bybyboxu naprosto zmařen?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, Alesh, ivzez, anonym, gagaga, marci1 před 3634 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Odpoveď byla označena jako užitečná

Tak vzhledem k tomu že není její, že ho našla, tak jí to přece nemůže vadit ne? :)

Jinak babybox je dobrá věc, osobně teď pracuju na jednom obdobném projektu s prozatimním pracovním názvem „gipsybox“.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Články v médiích je sice nutné brát s rezervou,
ale tady podle mne porušila pravidlo žena,
která dítě přinesla.

Kdyby se neptala, kam má dítě odevzdat,
neměl by kdo vyrozumět lékařku,
která logicky spěchala, aby tam dítě nebylo dlouho.

Z článku ani nevyplývá, že by se ženy někdo ptal na totožnost.

Pokud skutečně odevzdala dítě,
které nebylo její,
přijde mi logický i zájem policie …


Nemyslím si, že by to další ženy odradilo.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?bolak Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Babybox je anonymní, ale pokud žena tvrdila, že dítě není její, pravděpodobně se snaží policie pátrat po „pravé“ matce. Třeba se mohlo stát, že dítě žena unesla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Mě to přijde celé na hlavu. ženská si pořídí dítě a pak ho jde dát do nějaké schránky. Ztrácí tím veškerá práva a povinnosti. A co když by to udělal chlap, co nechce být otcem? Tak ho zavřou. Pokud ne, pak mu napaří alimenty. Tomu říkám rovnoprávnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

píšou tam:"…Žena se nejdřív zeptala, kam může dítě odevzdat. Zaměstnankyně nemocnice ji poslala k babyboxu a kontaktovala dětské oddělení.

„Ošetřující lékařka ženu zastihla před babyboxem a miminko si osobně převzala…"

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

Alesh přece babybox je krizové řešení, pořád lepší, než aby ho zamordovala. Dítě v babyboxu není odmítnuté pouze matkou, ale i otcem, pokud o něm teda ví.

před 3634 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Jo, souhlas, ale… má to i tu druhou stranu a to:
Copak jsou ženy nesvéprávné, hloupé nanynky, co si pořizují děti a pak když se jim to dítě narodí, tak si s ním nevědí rady? To nevědí, co je antikoncepce? Nepoznají, kdy mají „plodné dny“. Zkrátka nemohou zabránit otěhotnění v dnešní době? A když jsou těhotné, mají u nás zakázaný potrat? Pokud se nepletu, tak už legalizovali potratovou pilulku? Když si to tak poskládám, tak žena se může chovat naprosto nezodpovědně.
A chlap? Můžu udělat ženský dítě a říct sorry, nechci. Jo, můžu, ale záleží čistě na ženský, jestli na to přistoupí. Pokud ne, budou mě nadhánět jak vraha, aby mě donutili k placení alimentů. Hm, dobré ne? Je toto rovnoprávnost?

před 3634 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Muž má také na výběr, použít kondom, najít si neretardovanou partnerku. 🙂

Souhlasím, že jsou z velké části hloupé, ale to dítě za to že má matku blbku nemůže. Zcela jistě bych byla pro uzákonění, že pokud někdo nepečuje o jedno dítě, neměl by mít další. Nezastávám se těch matek, jen mě děsí, že pokud dostanou strach, aby je někdo neviděl, nečekal, nenatočil, když budou dávat dítě do babyboxu, tak tomu dítěti raději ublíží. Že to budou považovat za menší riziko.

před 3634 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Jak asi sama uznáš o dost menší možnosti…

před 3634 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Já si myslím, že toto nehrozí.
Chybu udělala žena, která dítěte přinesla.
Zatím jsem o takovém případu
nečetla ani neslyšela.

Myslím si, že pokud se žena k takovému kroku rozhodne, dá si pozor, aby ji při tom nikdo neviděl …

před 3634 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek