zjentek

Od kdy do kdy bude dneska úplněk a bude se nějak odlišovat nebo něco podobnýho?

Úplněk a jaký tentokrát bude.

Nejlepší odpověď
Kepler

Dneska vyjde za necelou hodinu, zapadne ráno v 6:50. Nebude na něm nic zvláštního, jenom nízko nad obzorem se bude zdát větší (jako vždy – optický klam) http://kalendar­.beda.cz/slun­ce-a-mesic-prave-ted. Ale jak to tak vidím, na nebi je souvislá deka, takže uvidíme prd.

Další odpovědi
briketka10

Včerejší úplněk nastal v 16:46 hod.
Zdroj:
http://lunarni-kalendar.najdi­se.cz/

Ad marci1

Tvá odpověď je nesprávná.
Vložila jsi odkaz z listopadu.
Je vhodná k nahlášení.
Mate uživatele.
Nezlob se na mě.

Dochy

Úplněk, dle haevens-above byl 3. prosince 2017 15:47.
Úplněk je jeden konkrétní okamžik, kdy je měsíc co nejpřesněji na opačné straně Země než Slunce. Pro většinu lidí stačí vědět den (noc) kdy úplněk nastává

briketka10

marci1

Ten odkaz je na listopad! Ne na prosincový úplněk!

marci1

Omlouvám se všem. Byl to omyl. Chybička se vloudí. Díky briketko10 za Tvou všímavost a skrytí odpovědi. 🙂

marci1

Svoji odpověď myslím upřímně a v dobrém a je mi líto, že jsi odmítla mou žádost o kontakt. Já Tě beru. Ale beru na vědomí Tvé rozhodnutí. Přeji vše nejlepší Tobě i kocourkovi. 🙂

quentos

Zapomněl sis postěžovat, že tu v sekci věda, podsekci astronomie chybí podpodsekce Měsíc.

zjentek

Jo já ti postěžuju razdva.