sonydawe

Octavia po umytí nestartuje – čekat nebo něco odešlo?

Zdravím.
O1 face, 2002 rs.
Po umytí nestartuje. Umyto ručně, ale při oplachování není vyločeno, že se nějaká voda dostala do prostoru motoru místem u předního skla. Teď dálkově odemknu, při nastupování klasicky svítí kontrolka otev dveří. Po zasunutí klíčku a pootočení na palubovce nesvítí nic, jen se nakloní přední světla. Blinkry, xenony atd fuguje. Po otočení klíčkem na startování už točí naprázdno. Pojistky zkontrolovány i vytažením. I ty na baterce a v pořádku. Co to může být? Imobilizér (ale tam by se voda neměla dostat) , čekat na vyschnutí nebo něco jiného? Umyto před cca 24hod. Mám jen jeden klíček.

Právě někdo říká počkat na vysušení, ale je divný že na palubovce nesvítí nic, což vypadá na imobilizér. To říkají druzí. Blbý že s tím teď necuknu ani do servisu. Počkám do úterý, ale ve změnu nevěřím. Pak už asi nemá cenu čekat na vyschnutí a řešit jinak.

Odpovědi
Kepler

Zřejmě se voda dostala, kam neměla. Ještě bych počkal, při těchto venkovních teplotách se to vysouší pomalu. Ale je to divné, když to vydrží myčku…Asi to bude muset jít na diagnostiku.

anonym

není to spíš náhoda a závada s tím nemá nic společného. voda by se neměla nikam dostat a kolem předního skla do motoru už vůbec ne. to by jsi s tím autem za deště vůbec nemohl jezdit. diagnostika to vyřeší

kdo chce mít koně, musí mít pro ně 🙂
cuknout se dá i odtahovkou, ale stojí to nějaké kočky. mě naposledy 12 km. 1600kč. taky jsem tam mohl na ty tři válce doskákat