Vitek04

Obsahují české makovice morfin ?

Nejlepší odpověď
aliendrone

České „makovice“ povětšinou neobsahují nic, popřípadě leda tak větší či menší „hromádku hnědého“ (tak je to ale celosvětově, tudíž se vlezeme do průměru). ;) :D :D

Pokud ti jde o plodnice máku setého, tak ANO, ty mofrin obsahují v nevýznamné míře (potravinářský mák je speciálně šlechtěn k minimalizaci produkce alkaloidů). Nicméně mnohem více morfinu je obsaženo ve výměšku nezralé makovice, které se za tímto účelem neřezávají a z výměšku se pak morfin extrahuje. (surový nezpracovaný výměšek je známý jako opium) Nicméně odrůdy pěstovaná (a šlechtěné) kupříkladu v Afghánistánu obsahují morfinu i několkanásobně větší množství.

Tady si neodpustím malý komentář – morfin (a jeho deriváty jako např. heroin) jsou opiáty, tedy žádná sranda tráva nebo perník či LSD. Při užívání opiátů lehce vzniká velmi silná FYZIOLOGICKÁ závislost! Nejsem žádný Mirek Dušín, ale s tímhle NENÍ dobré si zahrávat.