TechLili

Obsahuje žvýkačka olej?

Nedávno jsem narazila na Quora příspěvek, kde se někdo ptal „Proč se žvýkačka s čokoládou rozteče?“. Odpověď byla, že prý čokoláda i žvýkačka obsahují olej, a proto se žvýkačka rozteče.

Dneska jsem to řekla své babičce, chemičce, a ta tvrdila opak – že žvýlačky olej neobsahují. Na internetu jsem pátrala, ale asi nějak špatně. Víte někdo?

Nejlepší odpověď
marci1

Žvýkačka obsahuje mimo jiné hydrogenovaný kokosový olej:
„Hydrogenovaný kokosový olej a škrob
Hydrogenace je chemický proces, který dodává vodík přes dvojitou vázbu uhlíku. To se provádí pro zvýšení trvanlivosti výrobku, přeměňuje olej do látky podobné plastu. Tento proces také vytváří trans tuky, o kterých je nyní známo, že jsou velmi škodlivé pro zdraví.“ ☹
Složení žvýkaček: https://www.zby­nekmlcoch.cz/tex­ty/jidlo-strava/slozeni-zvykacky-jake-latky-obsahuje-zvykacka
.

Další odpovědi
Ametyst

Žvýkačky opravdu obsahují 0 gramů tuku.