Josef.P

Co má větší objem: rohlík, nebo houska?

Zajímalo by mě, co má větší objem: rohlík, nebo houska?

Nejlepší odpověď
dr.luha

Zkoumaný předmět zabal do mikroténového sáčku ze supermarketu a ponoř do sklenice s vodou. Na skle udělej fixou čárku. Další postup už zvládneš…

Další odpovědi
Edison

A nestačilo by je prostě zvážit?

Dochy

Edison: Objem? Zvážit?

Edison

Za předpokladu, že jsou produkty ze stejného těsta a pro potřeby porovnání, nikoli zjištění objemu velmi dostačující metoda.

Dochy

oboji ma standardne 50 nebo 43 gramu.
krome testa o hustote rozhoduje i vykynuti a peceni a i tvar.

Edison

Zvážením by byly právě eliminovány nerovnoměrnosti v technologii, představovalo by to tedy spolehlivější vyjádření. Jedině ten tvar… Tam to vskutku vliv má. Přesto bych se klonil k měření hmotností a hustotou přepočítat na objem.