zjentek

O kom si myslíte, že je zde největší češtinácek?

https://cesti­na20.cz/slovnik/ces­tinacek/

Poraďte, já ještě nejsem úplně rozhodnutý. Anketu zakládat nebudu. ;)

Nejlepší odpověď
Kepler

Češtinářů, resp. ochránců češtiny je tady pár, nebudu nikoho vyzdvihovat. Ale češtinových nácků je tady přehršel, versteht du?

Další odpovědi
aliendrone

JÁ!!! I když se teď asi spousta lidí chytá za hlavu a říká si, že bych ohledně češtiny měl raději držet hubu a šoupat haxnami, tak pochop – jakmile jde o titul, o prvenství či cokoliv „Aliendrone est optimus et maximus“, tak prostě NEMŮŽU zůstat stranou, no! A BEZ TVRDÉHO BOJE se toho NEVZDÁM! ;) :D :D

Na druhou stranu mi neva, když někdo „opravuje“ – POKUD to dělá s rozumem (nepozměňuje otázku tak, že již napsaná odpověď přestane dávat smysl). Také se nerozpakuji kohokoliv zdrbnout, pokud něco špatně vypočítá/odpoví. Každý má holt svojí parketu, takže mám pochopení pro utrpení „češtinářů(ek)“, protože musí cítit to samé jako já, když někdo jen tak zbůhdarma bez dalšího plácne, že „ze záporného čísla nejde vypočítat druhá odmocnina“ apod. ZLOČINY!

Jenže ty jistě chceš znát KONKRÉTNÍ jména, resp. nicky, že? Na to lze odpovědět jednoznačně – je to URČITĚ ta podezřelá osůbka, zabývající se „fekete magií“, zde se rafinovaně maskující nickem „LED“!!! Ta totiž může za všechno a nebýt jí a velkých brambor, tak žereme samý malý!;) :D :D

cochee

Možná překvapivě jsem to já. Není to poznat, protože kdyby bylo, už tady dávno nejsem (množství banů a podobně).

hapiky

Já hrozně nerad na někoho ukazuju, ale teď právě jsem ukázal prstem!

orestez

To je pro mou otázku jak by se česky jmenovala Alicia Keys? Jestliže dokáže někdo příjmení dostat do češtiny abych tomu porozuměl, pak je důkazem, že cizí jména se PŘECHYLUJÍ. A né že ne.

Mc Merkurion

… já (češtinácek, ne češtinář) …

ivzez

Nemyslím si to o nikom. (–:
Záležet na tom, jak se vyjadřuje, by mělo každému.

zjentek

@aliendrno: Tak jsem si to přešetl. Ani nemusíš bojovat, stejně vyhráváš, to je jasný. A stejně ti závidím ten mozek. Určitě jej máš i v avataru. Něco nádherného. Pokud jde o ty češtinicky, podle mýho bys měl používat původní, bolak. Ten zněl ze všech nejsymfoničtěji (doufámže tady na mě nevyběhne nějakej češtinácek). Ale jinak tady konkrétně JÁ

zjentek

…mám s češtinou klid, mne nikdo nezdrbne. Ono totiž, když nevíš, MUSÍŠ O TOM PSÁT věcně, přehledně a HLAVNĚ srozumitelně, aby to bylo z textu jasný a ne odmocnit záporný čísla, když nevím (ne?), což mě uráží, no prostě nemá cenu nikomu kazit chytrý vlákno plácáním, když si můžu založit celý nový blbý vlákno a PRÁVĚ TOHLE by zde taky mělo MÍT SVÝ MÍSTO! Blbý vlákno, chápeš… to je všechno to koření. Svět není jenom moudrý. Je taky i modrý, třeba… mě by asi taky moc netěšilo, kdyby mně do debilního vlákna někdo naplácal nějaký moudra… jak bych tady potom vypadal? Jak říkám- tenhle boj vyhraješ bez boje, boj či neboj, ani se moc nenadřeš! ;) ;D ;D

aliendrone

Díky! I když je pochopitelně i bez toho samozřejmé, že

  1. aliendrone vždycky vyhraje
  2. když ne, tak platí bod 1 – však to jistě znáš! ;) :D :D

Jen s tím bolak jsem to nepobral, proto mě to zajímá, můžeš to trochu rozvést? Jsem unaven a sedím si tak na přinejmenším celé cívce vedení, takže kdybys byl tak hodný… THX! :)

led

Tak to som zvedavá, na koho to slovo padne 🙂
Podľa mňa „čestinácek“ v skutočnosti spisovnú češtinu neovláda, len si to myslí.

Mc Merkurion

… to je češtináček, češtinář, češtinácek (důležité je to ukončení „-náce“ /jako nacionalista/ je posedlý češtinou a nemá rád cizí jazyky, což neznamená, že je brilantní v češtině, jen je na ni až moc hrdý …

led

Myslím to tak, ako som to napísala.
Čestinář svoj jazyk ovláda

Mc Merkurion

… šak to říkám, češtinář ano, češtiNÁCEK je podle mne něco jiného … češtinácek (důležité je to ukončení „-nácek“ /jako nacionalista/ je posedlý češtinou a nemá rád cizí jazyky, což neznamená, že je brilantní v češtině, jen je na ni až moc hrdý …

aliendrone

Už NEMUSÍTE být zvědavá! Ostatně jsem si JISTÝ, že odpověď na Vaši diskuzní otázku jste znala PŘEDEM (určitě v tom je nějaké voodoo nebo tak něco)! ;) :D :D

led

aliendrone, nemajte strach, vy, vy mimozemský nečlovek, vôbec som nemyslela na vás. Ale svoj typ na uživateľa/uží­vateľku tejto stránky mám.