zjentek

O kolik vám oproti loňsku zdražila voda?

Nám o necelou pětikačku. Ještě, že existuje hodný pan Babiš, který zajistil úderem května 10% DPH u vody (na vodu) a protože teď na vodě visí DPH 15%, tak konkrétně u nás od května voda zase o pětikačku slevní, děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak tohle nesleduju, ale vím, že to mám za 85,– a nijak zvlášť se ta cena nehýbá. Zatím to u mně nepředstavuje významnou položku, protože spotřebu mám minimální. Horší je to s elektrikou.

Další odpovědi
Ametyst

Ještě jsem to nezjistila. Vím ale, že dešťová voda je dražší než pitná voda. Vodné x stočné. Až tak daleko to došlo.

zjentek

Ametyst, prej se ta dešťovka nestáčí, resp. nezapočítává, pokud nepodnikáš. To jsem vyčetl TADY. Takže to stočné stojí v průměru jako voda, ale mělo by být dražší, neboť vypouštíme z vany, dřezu i wc a kdo má ty kanály udržovat? Třeba u nás máme tři přečerpávačky přes kopce, ale pouštíme si pomyje a sapon do řeky. Tak asi nemají peníze, BO ty stanice tady stojí ladem od komančů a po celou tu dobu šlichta teče do krásnýho slepýho ramena původní Opavy, než ji úhledně narovnali. A vůbec jako tady u nás člověkovi zůstane do příštího života mnoho krásných vzpomínek po tom původním. (;

zjentek

Keplere, to by mě zajímala ta tvá „minimální“ spotřeba. Já zamachruju- dostal jsem se na ŠEST KUBÍKŮ kvartálně a čuně nejsem, a fčil mluv o konzumu! Tím jsem se taky dostal lehce pod průměr na ovčana, bo ten je něco přes 82l vody denně. Ale to platí asi pro ty, co si čůraj do vany a nesplachujou jak trhlí po každé velké.

zjentek

Oprava: každé malé.