Dajvla

O jakou psí rasu plemeno se jedná?

Dobrý den, chci se optat, nevíte kolik by mohl mít tento pejsek v dospělosti cm a váhu? prý se jedná o křížence Srbsského honiče, nevím. Jeho bráška je světlý pes, ale s maskou obličeje mi příjde jak štěně dogy, ale to asi nejsou. Náš má plus mínus 6 kilo je 11 týdnu star, všem děkuji za odpověd. Více prosím na stránkách zde http://nasiusaci-doma.blog.cz/1304/bras­koveý.
Doplňuji:
http://nasiusaci-doma.blog.cz/1304/bras­kove

Nejlepší odpověď
anonym

U křížence nikdy nevíš! Srbský honič (pokud se nejedná o zavádějící informaci ohledně původu vašeho štěněte) je buďto plavý s černým sedlem nebo trikolorní, ale ten je velmi málo rozšířený
i v zemi původu. Jedná se psa střední velikosti s temperamentem a loveckými vlohami.
Váš kříženec je prostě kříženec a tím je dané, že se jedná o velkou neznámou co do historie psa, tak co do budoucnosti ohledně vzhledu a povahy psa.
Veterinář nebývá zpravidla odborník-chovatel psů a jen těžko bude určovat jak pes bude vypadat v dospělosti. Z určitých vývojových znaků se dá něco odhadnout, ale záleží na mnoha okolnostech ( rodiče, dosavadní výživa
a skutečný věk psa, což vy na 100% nevíte).
Budete mít prostě psa střední velikosti s nejvyšší pravděpodobností s výrazným loveckým pudem, takže více než starostem o budoucí podobu psa byste se měla věnovat jeho důsledné výchově.
Doplňuji:
Pro ujasnění pojmů: Plemeno – Wikipedie

Další odpovědi
Drap

To se nedá takto určit, obzvláště když nevíš co je to za křížence. Osobně bych to odhadoval na střední velikost, něco kolem 50 cm v kohoutku.

ahold

Nejlépe ti odpoví veterinář. Stejně s pejskem musíš co nejdříve na prohlídku, očkování, odčervení příp. očipování. Tak se tam zeptej.

weronika

Mě připomíná německého pinče.
Měli jsme pejska taky kříženého s Německým pinčem a byl velký kolem 50cm