agentpv

O co přesně jde v povodných emailech typu: "požaduje vaše spolupráce prijímat (US$ 10,500, 000.00) " ?

Chtějí jen získat moje údaje, popř. poplatky a samozřejmě nic mi pak nepošlou? Peníze pošlou a pak je budou tvrdě vymáhat zpět, zatímco já půjdu do basy za to, že jsem získal peníze z trastné činnosti?

Odpovědi
Kepler

Už jen ten prapodivný styl věty ukazuje na podvodnou činnost, patrně jde o špatný strojový překlad. O co jim jde se můžeme jen dohadovat, že by ti poslali nějaké peníze ani neuvažuj, ale v každém případě: ruce pryč!

aliendrone

Konkrétně jde o to, abys udělal to, co po tobě chtějí. Např. rozklikl přílohu e-mailu, někam zavolal, něco vyplnil, na něco klikl atd. ;) :D :D

Jestli se nudíš, UDĚLEJ TO a o „zábavu“ budeš mít postaráno! ;) :D :D

Pepa25

Většinou je to tak, že se rozesílatelé podobných emailů snaží vylákat z lidí „manipulační poplatek“ pod příslibem vyplacení velké částky. Blíže viz odkaz.

Zdroj: https://hoax.cz/lo­terie/

Lgee

Wat?

Mc Merkurion

… j=o, to chce bejt trochu informovanej a sledovat dění okolo sebe …