zjentek

O čem je sýr Maskar z Polné?

Nejlepší odpověď
annas

Přiznávám, že jste mě překvapil formulací své otázky. O čem je sýr?

Tatranky byly o počasí, O čem je sýr,? O jídle?

Ale zjistila jsem vám, jaký je Maskar sýr a k čemu slouží.

"Maskar z Polné je zařazen mezi čerstvé smetanové sýry. Je vyroben ze smetany z kravského mléka. Je kompaktní a snadno míchatelný. Obsah sušiny 48%, tuk v sušině 35 %.

Sýr se vyznačuje smetanově hedvábnou, plnou a příjemně mírně nasládlou chutí.

Sýr je určen pro přípravu dezertů (tiramisu) a krémů, jako příloha k salátům, v teplé kuchyni. Lze použít i jako chuťovka k sladkým vínům."

http://www.mpol­na.cz/vyrobek-maskar-z-polne.aspx

Další odpovědi
marci1

Jedná se o český,smetanový, krémový sýr italského typu. Něco podobného jako Mascarpone. Mohu doporučit. 🙂

autacek

Maskar z Polné, parodie na Mascarpone.

Roman71

Sýr Maskar z Polné? To bude strategicky velmi dobře volená slovní hříčka, která má navodit dojem, že se jedná o známé Mascarpone, ale v českém podání.

Podobně šikovně volená byla i slovní hříčka jednoho prodejce paliv.
Jeho reklamní slogan zněl: „Aby váš motor skvěle SHELL“.

Klaproth

Název Maskar má připomínat masakr v Polné, však to znáš – Hilsner, Anežka atd.

zjentek

Annas: ;p