annas

„Normálnost je vydlážděná cesta. Je to pohodlné po ní chodit, ale nerostou na ní květy.“ Vidíte to stejně jako autor?

Autorem slov je je nizozemský malíř Vincent van Gogh. Jeho slova byla uvedena v tajence přílohy Víkend č. 24 /2022 MF Dnes.

Nejlepší odpověď
Rokio

Nenormálnost je jakákoliv odchylka od normy. Ta může být i kladná.

Další odpovědi
Vit Kouba

Nikdo není normální, všichni jsou letadla a já jsem pilot

Zdroj: https://gvkb.bu­siness.site/

Ametyst

Ne. Zase moudro z úplně jiné doby, implantované do dnešního šíleného světa, na hlavu postaveného, kde budeme muset paradoxně bránit a obhajovat normálnost. Třeba existenci rodiny, chromozomů X a Y, svrchovanost státu, svobodu slova. Blahodárnost CO2 pro fotosyntézu.

zjentek

Tak ono asi bude záležet na jakémsi tom „duchovním“ stavu toho kterého člověka.

Mně květy na mý cestě rostou, přestože nejspíše budu normální, neboť mám „holý zadek“.

Přeji svěží cestu tímto víkendem a dalšími taky. ((;

Filip84

Rozhodně!

Taky to jde říci jinak: snadná cesta vede do pekla.

Drap

Ano vidím. Ještě bych dodal, že ta dlážděná cesta je pohodlnější, ale proti té druhé to neni žádná zábava.

led

To povedal pred tým, ako si odrezal ucho, alebo až potom?
Normálnosť je vychodená cesta (nemusí byť vydláždená), ktorú používa väčšina ľudí. Tým sa tí ľudia, ktorí chodia len po vydláždenej ceste, javia nenormální.
Len pozrite na tie vyšlapané chodníčky krížom cez park. Mnohí to považujú za normálne po nich chodiť, napriek tomu, že stačí prejsť pár krokov naviac po krásnom čistom chodníku.

rrihamirek1

mezi kostkama roste obcas plevel i flora, takze nevidim stejne.

Opět neřešíte pravopis a gramatiku. Nebudu víc opravovat., ale mně taková odpověď neuspokojí,

annas

Vidím to jinak. Přece většina moudrostí i citátů se dá brát s nadsázkou i v současnosti. Jenže není vhodné, své názory zevšeobecnovat. . Mluvím přece za sebe, ne za všechny lidi

1.Najdou se jedinci, jejichž cesta vede ke štěstí. ,Jak zpívá Hana Zagorová: Ke štěstí často vedou cesty plný kamení, cesty jarem a trávou vonící.

2. I současní lidé mohou jít za svým snem, vydat se na cestu podivným neznámým . světem, cestou, která bude lemovaná květinami a na niž budou stále vzpomínat.
Přece i život je cesta plná nečekaných zázraků.

3. Dnešní normální jedinci kráčí po dlážděné cestě přeneseně lemované dobrými úmysly, ačkoliv netuší, , že cesta vede do pekel, protože je tam pošlou politici. Stejně politici kráčejí po normální dlážděné cestě, je lemovaná sliby, které jsou ale daleko od reality.

Že nejde o výplod choré mysli je vidět z jednoho zamyšlení, svědčí o tom, že citát má co říct i dnes.

„Co je normální. normální. Jeho kořen tkví ve slově – norma, nějaký originál, podle něhož děláme další a další shodné kopie, vzor, který napodobujeme, šablona, jíž se chceme maximálně připodobnit. Být normální znamená také být průměrný, nevyčnívat, zapadat. Všechny tyto konotace ve mě vzbuzují hrůzu – vždyť se stačí rozhlédnout kolem sebe a ona zbožštělá norma se rozpadne jako nepovedený domeček z karet.
Lidé jsou tak různí, že pokusit se je nějak kategorizovat na normální a nenormální, je předem odsouzeno k selhání. Ve společnosti, jakou u nás čtyřicet let byl nepovedený pokus o socialismus, je touha po nějaké normě vyžadována represemi a vyvoláváním strachu. Normální je i legální, cokoli co se státem dané normě vymyká, je odsouzeno k životu mimo zákon“

atd.

ttps://blog.an­gelumlucis.cz/byt-normalni-je-jako-dlazdena-cesta/