Hasič Rick

Nosí se nohavice maskáčů zastrčené do kanad, nebo přes ně?

Nosí se nohavice maskáčů zastrčené do kanad, nebo přes ně?
Nadřízený říká „vždy do“, ale spousta z nich nosí přetažené přes kanady, tak nevím.
Snad někteří starší a o stupeň vyšší znají pravdu.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
jepik

Jako bažant, pták atd. uniforma vz.60 nebo-li „úny“ – maskáče (voják 1 ročníku)nohavice do kanad, jako mazák ( voják 2 ročníku) přetažené přes kanady. Přes kanady se dali gumičky do kterých se nohavice ohrnuly, takže vypadali jako zastrčené. Samozřejmě velitelům (lampasákům) se to nelíbilo a hrozily za to postihy. A jako pták to vůbec ani nikdo nezkoušel, v případě, že tě chytnul nějaký mazák hrozil postih( v lepším případě náročnější úklid, v horším šikana.

Další odpovědi
mosoj

Nohavice vždy sepnuté. Tedy do kanad, dříve do půllitrů a ještě před tím sepnuté spinkami. Kdyby tě to opravdu zajímalo, seženeš si platný výstrojní řád. Ten platí ale pro opravdové vojáky, nikoliv pro hraní na vojáky.

Mc Merkurion

… za mejch časů se nosily vždy do …

ivzez

Do kanad.