Berušinka

No konečně…že by se „normální“ lidi taky dočkali?

S tímhle 100% souhlasím! Když se jde někdo do restaurace najíst, tak ať se nají v klidu – bez toho, aby musel „čuchat“ ty „smrady“ a jedy z cigaret.
Tady jsem opravdu nekompromisní – kuřáci by se taky měli vzpamatovat a neobtěžovat nekuřáky svým „oderem“.
Doufám, že to projde.

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/242406-zakaz-koureni-v-restauracich-od-roku-2014-poslanci-rozhodnou-na-podzim.html

Tak a teď – kuřáci do mě! =D

Nejlepší odpověď
anonym

Berusinko , uz je to vsude " na zapade ". Bylo to ohromne tema .. trvalo tak rok. A dnes uz i ti nejvetsi kuraci a " remcalove " sami reknou , ze uz by ani kourit v restauraci nechteli. Budou ale mozna i oddelene restaurace – kuracke a nekuracke a tak to melo byt uz davno.
Pivnice , ruzne bary kde se neji , tam at jim to zustane , k tomu pivecku … to chapu.

  • iv-

Další odpovědi
tom004

Proč,kuřáci do mně.Nelíbí se mi,že si jedna skupina,osobuje právo „brát zákon“ do svých rukou.Každý má mít možnost výběru.Nekuřá­ci,zakazují kouření,kuřákům­.Kuřáci,tedy mají mít stejné právo nařídit nekuřákům,aby kouřili.Pěkná,o­boustraná blbost.Jsem kuřák.Krabička cigaret,mi bohatě stačí na měsíc.Nekuřáky,res­pektuji,a totéž žádám i od nich.K zákonům EU,se raději nevyjadřuji.

iceT

Hm,hm,to jsem zvědavá jak to nakonec dopadne.Jsem kuřák,doufám,že slušný kuřák,který si nezapálí v chumlu lidí bez dovolení se a který si cigáro klidně odpustí,pokud většina nekouří.
Nekuřáci mě proklejí a kuřáci asi budou souhlasit,že není nad cigárko a dobré kafíčko po obědě,ale proč to hned zakazovat nebo nařizovat-to je stejné jako zakazovat mladistvým alkohol.Stejně jim ho nalejou.Mě,ač kuřákovi,taky zahulená restaurace vadí,ale přece se dají instalovat ty odsávače,nebo jak se tomu říká…takže pokud si podnik říká restaurace,měl by být zařízený tak,aby se tam líbilo všem,pokud je to knajpa IV cenové a říká si restaurace jen proto,že k jídlu přinesou ohřátý párek,tak potom nevím.
Třeba u nás v Globuse je přímo uprostřed chodby kafeterie,kde se kouřit dá,aniž by to někoho obtěžovalo a není tam ani znát,že si někdo zapálil.Taky je u nás cukrárna,je to jedna veká místnost,neroz­dělená,žádné dveře nebo závěsy a na jedné straně se kouří a druhá polovina je určena pro nekuřáky.
A teď nekuřáci PROMIŇTE,pokud si nekuřáci mohou vybrat,kam jít na jídlo,jestli do kuřácké nebo nekuřácké,tak je volba snad jasná.Stejně tak kuřák dobrovolně nepůjde tam,kde se nekouří.

anonym

Nechodím jíst do kuřáckých restaurací,protože mi to vadí.Ale to cígo snad do těch našich hospůdek patří.Nekuřácké restaurace(tady u nás)se nechytly.Byly prázdné.Tohle bych nikomu nenařizovala,přijde mi to jako diktát.Oddělené místnosti by měly stačit.To funguje.

arygnoc

Nechci a nebudu rozebírat téma kuřáci vs. nekuřáci.
Sám jsem kuřák a VŽDY v nekuřácké společnosti požádám o svolení (kouřit).
U jídla (vyjímečně) nekouřím (no dobře, u sexu také ne).

Jinak si myslím, že netolerantní jsou právě nekuřáci (ale to je osobní názor), poukazují na to, co je ohrožuje nejméně – jenom procházka po ulici vám dodá víc karcinogenů (z aut) jako pasivní kouření.

a vůbec – jakým právem někdo ne- a někdo cokoliv (kuřák – nekuřák, alkoholik . nealkoholik, narkoman – nenarkoman, milovník secese – nemilovník secese a pod.) určuje, co ano a co ne?

anonym

Co k tomu dodat? Myslím si,že kuřáci nejsme až takovou hrozbou pro vás nekuřáky!

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/doma­ci/241788-bez-kuraku-by-byl-stat-rocne-o-50-miliard-chudsi-tvrdi-heger.html

Jikra

No a ještě by se mohlo zakázat kouřit na ulici!Proč?Odpovím si sám.Protože vedle mě v baráku je nekuřacká provozovna a kuřáci nepřetržitě chodí vesele hulit na chodník kde je vajglů jak nas… a toho „odéru“ mám plný byt páč mám když je hezky drze a nezodpovědně otevřená okna.