jirka F

Ničíme své oči tím, že čumíme dlouhou dobu do PC nebo mobilu?

Nejlepší odpověď
Malvína

Tak modré světlo z monitoru a displaye rozhodně nesvědčí. Má práce je o koukání do PC, ale jelikož nosím brýle, investovala jsem do kvalitních skel, které mé oči šetří právě v tomto směru.

Další odpovědi
aliendrone

Pamatuji CRT obrazovky, včetně prodeje dodatečných filtrů proti vyzařování na ně (k PC monitorům). Osobně si ale myslím, že z dlouhodobého hlediska lidský zrak není přizpůoben dlouhodobému civění „na blízko“ (je třeba akomodaci častěji měnit) a časem se to projeví (krátkozrakost). Jen má domněnka. 🙂

Drap

ano

Rokio

Rozhodně to očím neprospívá.

da ny

Nejen oči, celou nervovou soustavu, duševní zdraví, páteř… 😉
„…ovlivňuje značně zátěž očí a sekundárně i např. krevní tlak, a konečně koncentrace iontů kolem obrazovky může vyvolávat alergické reakce kůže a vznik kožních problémů.“
http://webser­ver.ics.muni.cz/bu­lletin/articles/34­.html

Vliv sezení u počítače na duševní zdraví
https://www.le­itz.com/cs-cz/blog/leitz/wor­kleitzbalance/can-sitting-in-front-of-a-computer-screen-affect-your-mental-health/
Dětem škodí obrazovky a displeje. Ale jinak, než si rodiče obvykle myslí
Zdroj: https://www.id­nes.cz/technet/­veda/deti-rodice-doporuceni-obrazovky-mobily-aktivity-spanek-objevovani-who-pediatri-psychologove.A190507_133­335_veda_pka

paul1

Určitě. Když jsem začínal kreslit na PC, tak mne šéf naučit dělat pauzy jednou za 1/2 hodiny a v tu dobu prostřídat dívání se na displej a potom přes okno do dálky. Je ale nutné při obou pohledech oči zaostřit.

zjentek

Tak jistě. 🤨

Malvína

aliendrone – já už nevidím ani na dálku, ani na blízko 😁

Eric Cartman

Objevil jsem skrytý poklad online – webovou stránku s podrobnými recenzemi online kasin. Tyto recenze Match Center https://match­.center/cz/ jsou hrou otevřených dveří, které mi pomáhají najít nejlepší platformy s prvotřídními hrami a spravedlivými politikami. Díky těmto poznatkům nyní mohu přistupovat k online hazardu s strategickým myšlením, maximalizovat své šance na úspěch a minimalizovat potenciální rizika. Je to jako mít tajnou zbraň ve světě online hazardu!