Simon_Kytka

Neznáte nějakou vtipnou báseň na recitační soutěž pro 6.třídu?

Doplňuji:
NA RECITAČNÍ SOUTĚŽ DO ZŠ........:)

Nejlepší odpověď
brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=recita%C4%8Dn%C3­%AD%20sout%C4%9B%C5%BE

Další odpovědi
klumprt

František Gellner: Všichni mi lhali (Radosti života)

Všichni mi lhali, všichni mi lhali,
blázna si ze mne dělali.
Přede mnou citem se rozplývali,
za zády se mi vysmáli.

Žurnály, básníci, učenci lhali
po léta za nos mě vodíce,
muži mi lhali, a ženy mi lhaly.
Ženy, ty lhaly mi nejvíce.

Srdce mé stále po lásce prahne,
nikomu však již nevěřím.
Když někdo ke mně ruce své vztáhne,
ustoupím bojácně ke dveřím.

Řek bych, že všechno je ztraceno v žití,
žití je však tak záhadné!
Klidný jsem, mohu-li pivo své píti.
Hořící tabák nezchladne.

Touha má bloudí těkavě světem,
a já popíjím v úzkých zdech.
Co je mi po tom, budu-li dětem
cestou k domovu na posměch!

Propil jsem peníze, na dluh pít budu.
Šťasten, kdo propije boty své!
Zřím oknem krčmy ven v rozmoklou půdu.
Podzim se stromů listí rve.

Tento text byl zkopírován ze serveru: http://www.cesky-jazyk.cz/citan­ka/frantisek-gellner/vsichni-mi-lhali-radosti-zivota.html#ix­zz3TM8PlDz2

Doplňuji:
Myslím, že přednes této básně žákem 6. třídy vyzní velice vtipně a půjde o nezapomenutelný sukces 🙂

nattwhovians

U lednice dítě stálo, z plna hrdla mlčelo..... aneb polednice v jiným vydání. Určitě bude i někde na webu.

Pepa25

K otázce: Bohužel nemohu sloužit, recitační soutěž v ± 6. třídě mám spojenu s hlubokým traumatem, kdy kamarád David, rival na pozici premianta třídy, dostal majstrštyk o „kulce, která netrefila“ a na mě zbyl – z mého tehdejšího pohledu – nějaký škvár (Hrubín nebo Hora) 😛

Pepa25

klumprt: když se řekne Gellner, tak si vzpomenu na „za ženu si vezmu gorilu“ 🙂
http://www.cesky-jazyk.cz/citan­ka/frantisek-gellner/konecne-je-to-mozna-vec-radosti-zivota.html