Nezdá se vám cena ojetých vozů oproti novému docela vysoká?

Hodně čtu inzeráty ojetých vozů a zdá se mi jejich ceny docela vysoké. Když vezmu auto s nájezdem 150tis. km a stářím víc jak pět let, tak je po záruce, kdoví jak se o něj starali. Na generálku podvozek, pomalu i některý motor, karoserie možná po bouračce, odřeniny, ojeté pneu, alu disky odřené (křivé). Výfuk za chvíli vyměnit, katalyzátor, filtr pevných částic, startér, vstřiky, turbo, čerpadlo. Některé elektrosoučástky dosluhují. Opravy v servisu min. 400kč/hod. Když se tohle nasčítá, co vás vlastně čeká, tak ta cena nebývá adekvátní. Auto se v tu chvíli stává kasičkou na peníze.

Odpovědi
terry

Auto s uvedeným nájezdem 150 tis km je samozřejmě černá díra na peníze.
Pokud ovšem jsou kupující, kteří ceny akceptují a auta kupují to jiný nebude.
Ceny určuje poptávka a nabídka.

anonym

Nezda. A nic ti nebrani prodavat je levne.

BlacksmithM

Souhlas. Dneska je jedno jestli je auto stare 5 nebo 10 let, v českých bazarech má najeté pořád 150 tis. km. Když už starší auto, tak max. 3–4 roky a nejlíp dotažené z německa. Když se ti to nechce dovážet na vlastní pěst, tak jsou tady firmy které ti ho dovezou za tebe např. AUTO STORY, atd.