romannowwak

Nevíte někdo, co se aktuálně děje v Moskvě?

20:30 Úřad Roskomnadzor, který v Rusku vykonává dohled v oblasti komunikačních a informačních technologií, informoval, že omezil přístup ke službám přes virtuální privátní síť (VPN) v celém Rusku. V listopadu 2019 vstoupil v Rusku v platnost zákon o takzvaném svrchovaném runetu neboli vnitřního ruském internetu. Autoři této právní normy tvrdí, že je zapotřebí pro případ vnější hrozby. V takové situaci se má ruský segment internetu odpojit od globální sítě a za jeho řízení má převzít zodpovědnost úřad Roskomnadzor. Zákon zároveň předpokládá vytvoření nezávislé infrastruktury, která by v takovém případě zajistila fungování ruské sítě.

19:30 Situace s epidemií koronaviru se v Moskvě prudce zhoršuje, oznámil starosta ruské metropole Sergej Sobjanin s tím, že jde o nečekaný vývoj. (TASS)

Odpovědi
elkon

Je to jejich věc.

paul1

Mají vyhlášený týden bez práce vzhledem k zhoršené situaci s koronavirem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

romannowwak

Rusko v zemi omezuje internetové připojení. ČTK 22:25

Hej lidi co se tam děje?