Gonfaloniér

Poradíte, jak se přinutit do komunikování s ostatními?

Nevíte jak těšit do komunikace s ostatními?

Nebo spíš se přinutit do komunikování s ostatními.

Jde o to, že jsem typický introvert a nejraději jsem sám. Rád čtu, poslouchám hudbu, cvičím, ale to všechno dělám rád sám.

Nebavím se skoro s nikým ani se známými, které někde potkám, protože mě prostě většina rozhovorů nebaví a nudí. O ostych ani nic takového nejde, prostě si často říkám, že když někoho potkám budu se sním normálně bavit, ale jakmile se začne rozhovor, tak mě hrozně nezajímá..
Jak se do rozhovorů těšit, nebo jak se k nim přinutit?

Nevíte, jak tento můj postoj změnit, aby mě (skoro všechny) konvarzace nepřipadaly, tak strašně ubíjející?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Možná jen nemůžeš najít téma k hovoru, pro někoho to bývá hodně těžké, zvlášť když se mu do konverzace ani nechce. Chce to praxi, a proto je třeba víc mluvit. Vím, že ses ptal jak překonat tu nechuť a začít se těšit do rozhovorů s jinými, jenže to půjde jen tak, že se do nich přinutíš a po čase už to tak strašné nebude.

Nejlepší je v té chvíli (na začátku konverzace) o ničem nepřemýšlet, alespoň ne moc a ne negativně.

Časem se zlepší tvůj postoj a i mluvení, pokud toužíš po zlepšení.

Odměňuj se nějak třeba po každé, co s někým povedeš úspěšný dialog. Bude to taková kompenzace za překonání toho, do čeho se ti nechce. A časem se třeba budeš i těšit…

Mě kolikrát taky nebaví různá témata (ani lidi), ale překonám to/se a třeba i obrátím rozhovor tam, kam chci já.

Další odpovědi
aliendrone

A proč se nutit? Jestli jsi introvert, tak jím buď. Má to sice svoje nevýhody (jako ostatně VŠECHNO), ale i nezanedbatelné výhody, tak se podle toho zařiď! Nauč se z toho těžit a věř mi, je mnohem lepší být introvertem nezávislým na ostatních, než zoufalec „prahnoucí po lidské společnosti“! ;) :D :D

Edison

Charakter není postoj. Takže to se změnit nedá. Já jsem taky introvert. A? Má bejt? Nutit se to taky nedá.

miroslav.bk

Otazka sice znela jinak, nicmene podle meho je nejlepsi se nepremahat a byt sam sebou.
Pokud to tak citis, ze je pro tebe lepsi samota, nikdo nema pravo te menit. Potom uz by jsi to nebyl ty.

ivzez

Aby Vám rozhovory s lidmi něco dávaly, je potřeba se
zajímat o lidi a mluvit s nimi o tom, co zajímá Vás i je.

Pokud o lidi (moc) nestojíte, nebudou ani rozhovory stát za nic.

Gonfaloniér

@aliendrone.
Ja po lidské společnosti vubec neprahnu a introvertem chci zustat i nadale, jen se chci trochu zlepsit v mluveni, a proto "s nima "potrebuju mluvit…

aliendrone

Jedno nepodmiňuje druhé – to máš jako s čištěním bot. JE záhodno mít čisté boty, tedy je čistit. Nevyplývá z toho nutnost, že tě to čištění MUSÍ bavit. :)

Existují kurzy komunikace, kde tě naučí mluvit, pohotově diskutovat, jak být „okouzlující společník“ apod. Je to MNOHEM efektivnější cesta ke zdokonalení v tomto ohledu a přitom tě „to bavit“ NEMUSÍ!

Pokud ti jde ale o to, aby tě BAVILA komunikace s ostatními, tak to je něco úplně jiného. (ve smyslu problémy a zájmy ostatních ti přijdou nezajímavě, prosťoučké, nudné, zatímco OPRAVDU ZAJÍMAVÉ věci ostatní ani nenapadne řešit a když něco nadhodíš, tak na tebe čumí, jako kdybys spadl z jahody na znak) V takovém případě musíš pouze vyhledat SPRÁVNÉ společníky. Uznávám, že zrovna v tom pátrání to má skutečný introvert TĚŽŠÍ, než ostatní, ale i to se dá překonat.

Gonfaloniér

Jj kurzy Dale Carnegieho, o nich už jsem slyšel.

Nj, to máš pravdu, najít dobrou společnost je těžké. Je to přesně tak, jak říkáš. :)