slevin

Neví někdo, jakou má hodnotu desetikoruna z r. 2000, vz. Petrov?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem odkaz z z února 2020. Takže orientačně.

"Velmi slušně ceněna je desetikoruna z roku 2000 s motivem brněnského Petrova. Její cena začíná zhruba na 450 Kč, v perfektním stavu se však může vyšplhat přes 2 000 Kč.

Důvod je ten, že ČNB k příchodu nového milénia vydala desetikoruny a dvacetikoruny s motivem hodinového strojku na rubové straně. Běžných dvacetikorun se svatým Václavem pak vznikly řádově miliony, desetikorun s Petrovem však pouze 25 tisíc kusů."

https://www.kur­zy.cz/zpravy/529812-nemate-v-penezence-poklad-obezne-mince-mohou-mit-hodnotu-statisic/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.