kben

Poradíte, jak vyřešit popsaný problém, který souvisí s neschopenkou a případným ukončením pracovního poměru?

Syn vážně onemocněl a nedá se odhadnout jak dlouho bude v prac. neschopnosti. U současného zaměstnavatele je prozatím ve zkušební době a bude chtít odejít. Poradíte zda dát výpověď nyní – ve zkušební době bez udání důvodů , nebo počkat až po ukončení neschopnoti. Má obavy, aby ho pak zaměstnavatel pustil. Ovšem v době prac. neschopnosti by mu měli poosílat nemocnocenskou a nemýlím li se je výpověď ze strany zaměstnavatele nepltná, nevím jak je tomu naopak .

Původní neotázka

Upozornění

VELKÁ PÍSMENA u nás zrovna nefrčí, tak prosím pusťte prst ze Shiftu nebo vypněte Caps Lock.
NESCHOPENKA A UKONČENÍ PRAC. POMĚRU

Odpovědi
kodl67

Ve zkušební době zaměstnavatel ani zaměstnanec výpověď nedávají.Prostě sbohem a do nevidenia…Proto je to zkušební doba.Trvá 2 měsíce.Jestli v ní platí zaměstnavatel nemocenskou nevím,řekl bych že ne,ale jestli jo,tak stejně jen prvních 14 dnů.

Dochy

kodl:

  1. I ukončení prac. poměru ve zkušební době se zpravidla dělá trochu civilizovaněji než „sbohem a do nevidenia“
  2. Zkušební doba trvá standardně 3 měsíce – pokud ve smlouvě není sjednaná jinak.
  3. Zkušební doba umožňuje právě jen to ukončení prac. poměru. Všechna ostatní práva a povinnosti jsou stejná jako po zkušební době.