Kepler

Nepociťujete nedostatek některého sortimentu na trhu?

Nejedná se mi ani tak o potraviny, jako spíš o ostatní zboží: v mém případě třeba podsvícená klávesnice nebo doplňky na kolo. V jedné prodejně neměli nic, v dalších jen 2 typy nevyhovující. Prodejci mi to potvrdili: objednat se dá, ale ve velmi dlouhých termínech Dále tisíce nedodělaných nových aut parkovaných na letišti, protože nejsou čipy. Určitě je toho víc. Je to další důsledek pandemie? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ano:Je nedostatek stavebního materiálu a výrobci mají na dva roky dopředu výrobu jistou. To je důsledek globalizace. Zničit domácí výrobu, aby byly státy závislé na dovozu čehokoliv z druhého konce světa(i roušek, čipů, potravin,), je dnešní politika. Vůbec do ní nezapadá ekologická snaha.

Další odpovědi
zjentek

Já vnímám všeho plno, až se mně z toho motá hlava.

aliendrone

Mno, již jsem se zde rozčiloval, nad „diktátem“ velkokšeftů (že především se prodává to, na čem mají marže alespoň stovky procent), což tys šmahem zavrhl jako „důsledek nezájmu zákazníků“. Já si prostě nemyslím, že lidé by nekoupili třeba DOBROU česnekovou pastu, husí krev do polévek (kdysi zela běžnou konzervu dnes neseženeš snad ani na internetu) apod., zato se mohou denně ztrhat při výběru z 20+ druhů kalamárů aj. bejkáren. :(

Zkrátka v důsledku globalizace již striktně neplatí, že poptávka je tím nejdůležitějším faktorem, monopoly (pardon, OLIGOPOLY) si to mohou dovolit – buď koupíš to, co ti nabízí nebo máš smůlu. A místa pro „štiky“ je při aktuálně daných podmínkách pramálo (nevyplatí se), pokud jde o kamenné krámy. Vítám proto e-shopy, které mají potenciál „žáby na prameni“ povalit (obzvláště pokud se podaří dořešit cenu a efektivitu dopravy).

Pandemie svět změnila, no. Myslím, žes to byl zrovna ty, kdo se někdy na přelomu roku 2019/20 zde ptal „na budoucí“ ohledně důsledků Covidu. Mnozí z toho měli tenkrát bžundu, když jsem psal, že to „bude velký“. Stejně tak zde mnozí jásali „že to nic nebylo“ po jarním rozvolnění 2020, no a vidíš dnešek. Jakkoliv trvám na svém tvrzení, že povětšinou negativa přišly s neadekvátními a neracionálními „opatřeními“ (o jejichž „účelovosti“ dnes již nepochybuji), tedy že za to mohou především vlády a potažmo „napojené zájmy“ určitých skupin (teď s odstupem je snad každému zřejmé, že kdyby se to dělalo pořádně, tak dopady mohly být MNOHEM menší), ale právě o tom globalizační ekonomika je. Byla to prostě „skvělá příležitost“, škoda ji nevyužít, že? Venkoncem na pár miliardách sprosté lůzy nikomu nesejde. Ať žije PRAVDA a LÁSKA! ;) :D :D

GM

Ne. Toho co potřebuji je všude dostatek.

L.G.

Deutherium🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.