annas

Není vždy čestné, co je dovolené.. Existuje výjimka, že co je dovolené bohovi, není dovolené volovi.

Latinská přísloví. 1. Je tajenka křížovky z č. 18 přílohy Magazín + TV MF Dnes. 2 .Co je dovolené Jovovi, tedy bohovi = 3..pád od boha Jupitera, není dovolené volovi – často používaná moudrost.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano je to tak. Platí stále a zřejmě vždy platit bude.

Další odpovědi
Rokio

Ano, například vysazení psychiatrických léků není trestné, ani nemorální a volovi (pošukovi, bláznovi) to zakázané je, protože by mohl být poslán do blázince.

Pepa25

Přiznám se, že uvedené přísloví nemám moc rád, protože v praxi ho slyším spíš spojené s nadáváním „na ty nahoře“ než s poukazováním na skutečné zneužívání postavení. Samozřejmě, všichni mají (mají mít) rovná práva, o tom žádná. Na druhou stranu součást české povahy je postoj „já bych si nic takové nemohl dovolit, jsem jen vobyčejný člověk, který musí držet hubu a šoupat nohama“ i když nic takové z dané situace nevyplývá.

aliendrone

TEORETICKY bychom si měli být před zákonem všichni rovni. Ale jak víme, tak ŽIVOTNÍ PRAXE je často v ROZPORU s teorií. ;) :D :D

aliendrone

Pepa25>>> V tomhle směru bych měl držet tlamu, ale…
OPRAVDU MÁŠ pocit, že míra „nerespektování zákonů“ ze strany politiků apod. postavných osob je natolik zanedbatelná, že si zaslouží rejekci ve formě „je to jen nadávání na ty nahoře“? :o :(