Není už lepší dělat u lopaty jak se někde mořit ve fabrice jak opice?

Nejlepší odpověď
Drap

To si každý musí rozhodnout sám.

Další odpovědi
Kepler

Možná to lepší je. Sám jsem ani jedno nepoznal, když tak jen krátkodobě, ale myslím, že není nic horšího než úmorná stereotypní práce v roli robota.

Kura

Ani u jedné práce nemusíš zrovna moc přemýšlet, tak v čem je rozdíl ?
V tom, že u lopaty jsi i v zimě při mínus 10, to ve fabrice v zimě topí.
😉

autacek

Jak kdy.

Kelt

Srovnáváš dvě činnosti. Ale srovnej i výsledek. Kolik dostaneš za práci u lopaty a kolik za práci ve fabrice. Propočítej si to a pak se rozhodni podle toho, co vypočítáš. Doufám, že nás s výsledkem seznámíš.

dudu

Sice se říká všude chleba o dvou kůrkách, ale není to pravda. Např. můj zeťák je mistrem na pracovišti elektroeroze ve zdejší strojírenské fabrice. Opečovává tři vyjiskřovačky, které má dokonce pojmenovány a vede menší kolektiv. Jejich dílna je plně klimatizována a spíše připomíná laboratoř. Svojí pozicí se pyšní a je velmi solidně honorován. Chceš stále ještě podobná povolání měřit s pobytem na zdravém vzduchu u lopaty?
Naše vnučka občas při studiu VŠ zaskakuje tebou zmiňované „opice“ v sériové výrobě. Loni si např. na parádu a jiná potěšení přilepšila 75-ti tisíc.

marketka01

S prací u lopaty zase tak velké zkušenosti nemám, zato jsem si vyzkoušela práci v Bühleru – https://buehler­motor-jobs.cz/volna-mista a oproti lopatě by u mě vyhrála na plný čáře. Přesně jak říkají komenty nade mnou. Každá práce má sice svoje pro a proti, ale v téhle volbě mám jasno :).

Kepler

Kuro, zásadní rozdíl je, že u lopaty si můžeš chvilku odpočinout kdy chceš. Robot odpočívat nesmí a nemůže.

Laďa99

Byl jsi někdy ve fabrice ? Není to tak děsivé jak se to prezentuje.
Rozhodně lepší než u lopaty.
Souhlasím s Kurou.

Kepler

No, právě že jo, měl jsem na mysli výrobu „u pásu“. V průmyslu jsem pracoval celý život, sice jen jako technik. Ale taky jsem si to na 1 měsíc zkusil na lince pro výrobu solárních panelů. Neustále stejné úkony, jen s jednou přestávkou 30 min. Za směnu nazvedáno 7 t. To bylo na Chocholouška.